Studenci KUL dla Nineczki Kropeczki. Można wylicytować prace artystów

0
307

Do Armii Niny dołączyli studenci historii sztuki KUL. Zorganizowali aukcję prac artystów z różnych części Polski, a także z zagranicy, które możecie wylicytować na Allegro.

Nina Słupska z Lublina to niespełna dwuletnia dziewczynka, której na pomoc w walce o zdrowie i życie ruszył sztab ludzi. Wśród nich są studenci historii sztuki KUL wraz z Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury. Zorganizowali oni aukcję dzieł sztuki, wśród których obok prac cenionych artystów są ich własne.

– Dzielimy się tym, co nam szczególne bliskie – mówi Michalina Broda, studentka KUL.

Na potrzeby akcji powstał portret Niny. Jego autorem jest lubelski ilustrator Paweł Gierliński. Jednym z motywów są kropki. Nieprzypadkowo.

– Nawiązaliśmy kontakt z wieloma artystami prosząc ich o przekazanie prac na aukcję. Spotkaliśmy się z ogromna życzliwością i otwartością. W ten sposób zgromadziliśmy różnorodne dzieła przekazane z Częstochowy, Wiednia, a nawet Anglii. Artystów połączyła chęć pomocy Nineczce Kropeczce, bo tak mówi się o dziewczynce – podkreśla Michalina.

Na aukcji można kupić ponad 60 różnorodnych prac, od pełnych detali miedziorytów po ekspresyjne abstrakcje. Studenci bardzo chcą pomóc w zebraniu pieniędzy na leczenie dziewczynki cierpiącej na rzadką chorobę genetyczną – SMA. Szansą jest terapia genowa. Jej koszt to 9 milionów złotych. Dotychczas udało się zebrać niespełna 4 mln złotych.

Aukcja prac odbywa się na tutaj

Gdzie obejrzeć dzieła?
w katalogu aukcyjnym LINK
na Facebooku LINK
na Instagramie Galerii 1 LINK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments