Już wkrótce będziemy mogli wziąć udział w Jarmarku Jagiellońskim. Tegoroczna edycja będzie gościć na Starym Mieście od piątku (21 sierpnia) i potrwa do niedzieli (23 sierpnia). Przedstawiamy nasz subiektywny przewodnik po jarmarkowych atrakcjach.

Ziołowy pająk w roli głównej

W 2020 roku zagadnieniem, które najlepiej będą mogli poznać mieszkańcy jest zielarstwo. Motyw ten obecny będzie zarówno na Jarmarku Rzemieślniczym, jak i w programie warsztatów oraz występów artystycznych. Dlatego też wartą uwagi będzie instalacja w Bramie Krakowskiej. Ziołowy charakter będzie miał również pająk prezentowany podczas festiwalu. Dla wielu gości jarmarku jest to jeden z najbardziej oczekiwanych punktów programu.

Koncert re:tradycja

Niemniej oczekiwanym punktem jest coroczny koncert re:tradycja, który zostanie zorganizowany na dziedzińcu Zamku Lubelskiego. Poczas tegorocznej edycji wystąpią: Reni Jusis i instrumentalista Miguel Moon, który wystąpi wspólnie z Angele Bapkausikiene i z zespołem Salcinukas z Puńska, Tomasz „Lipa” Lipnicki i Kapela Dudziarska Manugi z Bukówca Górnego oraz Olaf Deriglasoff i Kapela Stefana Wyczyńskiego z Lubczy. Koncert rozpocznie się w sobotę (22 sierpnia) o godzinie 19.

Instalacja Koziary

Kolejną wartą waszej uwagi instalacją lubelskiego artysty Jarosława Koziary będzie projekt „Życie jest piękne (jeśli długo się nad nim nie zastanawiasz)”. Instalacja będzie widoczna wysokości kamienicy na ul. Grodzkiej, w której znajdują się Warsztaty Kultury od czwartku (20 sierpnia) do niedzieli (23 sierpnia). Projekt artysty nawiąże ona do tematu kwiatów i zachęci do wykonania zdjęcia na tym wyjątkowym, wielobarwnym tle.

Warsztaty tworzenia wianków

Jeśli lubicie zajęcia manualne polecamy warsztaty tworzenia wianków oplatanych suszonymi roślinami. Poprowadzi je Janina Wadowska, a zajęcia odbędą się w piątek (21 sierpnia) o godz. 10. Miejsce – Warsztaty Kultury przy ul. Grodzkiej 7.

Prowadząca Janina Wadowska jest mistrzynią wykonywania ozdób ze słomy i suchych kwiatów. Na co dzień zajmuje się także uprawą roślin, które później wykorzystuje w swoich pracach.

Jarmark Rzemieślniczy

Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie również jednego z najbardziej obleganych i chętnie odwiedzanych punktów, czyli Jarmaku Rzemieślicznego. Zobaczymy na nim wystawców, którzy przyjadą do Lublina z rękodziełem, serami, chlebami, jak i produktami mięsnymi. Będzie można spróbować również lubelskich cebularzy.

Szczegółowy program Jarmarku Jagiellońskiego znajdziecie tutaj 

Szczegółowy program warsztatów znajdziecie tutaj

Fot. Aleksandra Szyszko/Archwium

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments