Mieszkańcy, którzy z okazji świąt zdecydowali się na zakup żywego drzewka w donicy, będą mogli dać mu drugie życie. W sytuacji, gdy nie ma możliwości zasadzenia choinki do gruntu, drzewko można przynieść do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów przy ul. Głuskiej.  Jak tylko pogoda pozwoli, rośliny zostaną posadzone przez Biuro Miejskiego Architekta Zieleni w przestrzeni miasta.

– W procesie powtórnego sadzenia choinek z donic do gruntu, niezwykle ważny jest proces hartowania. Drzewko, po tym jak przestanie być już świąteczną dekoracją mieszkania, należy przenieść do chłodniejszego pomieszczenia. Wystawione od razu na mróz, może ulec poważnemu uszkodzeniu – przestrzega Hanna Pawlikowska, Miejski Architekt Zieleni.

Żywe choinki w donicach można dostarczać do PSZOK do 8 lutego. Drzewka w doniczkach zostaną przyjęte, ale decyzję o tym, czy trafią do zasadzenia, podejmie pracownik Biura Miejskiego Architekta Zieleni po oględzinach i ocenie stanu, czy korzenie nie są zbyt uszkodzone. Największe szanse na przyjęcie będą miały też drzewka regularnie podlewane, przechowywane w mieszkaniach o dużej wilgotności powietrza i w niezbyt wysokiej temperaturze.

Drzewka są przyjmowane w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów przy ul. Głuskiej od poniedziałku do środa w godzinach od 10 do 14 oraz w czwartek i piątek w godzinach od 14 do 18.

Przypominamy, że odbiór pozostałych poświątecznych choinek z terenu nieruchomości zamieszkałych realizowany jest zgodnie z zasadami odbioru odpadów wielkogabarytowych w formie tzw. wystawki.

Źródło: Biuro prasowe Urzędu Miasta Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments