Już w najbliższy weekend (8-9 czerwca) odbędzie się festiwal pokazów podniebnych Świdnik Air Festival. W przestworzach poszybuje wiele gwiazd, a na niebie każdego dnia festiwalu zobaczymy ponad 20 rodzajów maszyn lotniczych.

Atrakcje nie tylko na niebie

Organizatorzy przygotowali również szereg atrakcji, z których uczestnicy będą mogli skorzystać na ziemi. Na terenie imprezy zostanie zlokalizowana wystawa statyczna. Zobaczymy na niej 15 statków powietrznych, a wśród nich historyczne śmigłowce SM-1 i SM-2, a także m.in. śmigłowce Sokół, motoszybowce, szybowce i mniejsze samoloty.

Dodatkowo w strefie publiczności zostanie ustawiona replika samolotu Miles Magister i dwóch Fokkerów z czasów I wojny światowej. Widzowie zobaczą też sprzęt wojskowy jednostek lubelskich i będą mogli sprawdzić swoje siły na strzelnicy ASG oraz zajrzeć do trenażera czołgowego z Politechniki Lubelskiej. Dopełnieniem wystawy statycznej będą zabytkowe motocykle, samochody i sprzęt wojskowy udostępnione przez prywatnych kolekcjonerów.

W tym roku publiczność może liczyć również na występy gwiazd muzycznych. Zaplanowano je na niedzielę od godziny 18.00. Na scenie zaprezentują się Organek, Ania Dąbrowska i Enej.

Dojazd

Na festiwal lotniczy w Świdniku będzie można dotrzeć na kilka sposobów. Goście wydarzenia będą mieli do dyspozycji bezpłatną linię miejską Air Festival, która będzie odjeżdżać z ul. Ruskiej, obok dworca PKS. Dowiezie podróżnych niemal do samego terenu pokazów. Również Pol Regio zwiększy na nadchodzący weekend ilość i wielkość składów pociągów kursujących do Świdnika. Wszystkie rozkłady są dostępne na stronie www.air-festival.pl.

Natomiast, ci którzy zdecydują się na dojazd własnym środkiem lokomocji będą mieć do dyspozycji parking płatny, przy samym terenie wydarzenia, lub bezpłatne wzdłuż ul. Żwirki i Wigury i na terenie miasta.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments