W Wielki Piątek (2 kwietnia) o godzinie 20 na placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur w Lublinie będzie rejestrowane wielkopostne widowisko muzyczne z udziałem gwiazd. Scena na to wydarzenie jest już montowana kolejny dzień. Wzbudza to zainteresowanie wielu mieszkańców.

– Zastanawia mnie, jak organizacja takiego wydarzenia ma się do stanu epidemii i wprowadzonych przez rząd obostrzeń. Przecież ludzie mogą się gromadzić za ogrodzeniem i słuchać – uważa pani Kamila z Lublina.

– Nie bardzo mogę udostępnić jakieś informacje, bo jest to zewnętrzny projekt. My tylko wynajmujemy plac Teatralny. Wiem, że koncert ma być w piątek i jest to produkcja telewizyjna – informuje Andrzej Goliszek, rzecznik prasowy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Tymczasem Urząd Miasta Lublin poinformował, ze w dniach 1-2 kwietnia zostanie zamknięta dla ruchu ul. Grottgera. – W tym czasie na placu Teatralnym, Telewizja Polska S.A. będzie realizowała widowisko telewizyjne „Pasja” – podkreśla Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego Ratusza. – Wjazd będzie udostępniony jedynie pojazdom dojeżdżającym bezpośrednio do Urzędu Marszałkowskiego, Lubelskiego Centrum Konferencyjnego oraz pojazdom transmisyjnym TVP.

Jak się dowiedzieliśmy, widowisko pod nazwą #Pasja2021 będzie transmitowane w TVP 2 o godzinie 20. Koncert potrwa 70 minut. W opisie wydarzenia czytamy, że na scenie w Lublinie wystąpią gwiazdy polskiej muzyki oraz laureaci The Voice of Poland, między innymi Justyna Steczkowska, Alicja Szemplińska, Viki Gabor, Piotr Cugowski, Marcin Sójka, Stanisław Karpiel Bułecka, Adam Kalinowski, Jędrzej Skiba, Marta Gałuszewska i Natalia Zastępa.

Wydarzenie ma się odbyć bez udziału publiczności. – Nie dostaliśmy jeszcze takiego zgłoszenia o wydarzeniu. Respektujemy obowiązujące w danym momencie przepisy. Jeżeli dojdzie do naruszenia przepisów na pewno będziemy interweniować – zapewnia kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy lubelskiej policji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Iii
Iii
3 lat temu

Czy będą śpiewać kolędy na Wielkanoc?