Telefon jak kino. Recenzja smartfona Sony Xperia10

0
450
Xperia 10 na masce Ferrari 488 GTB
Xperia 10 na masce Ferrari 488 GTB

Xperia10 to dość nietypowy telefon. Nietypowy, bo jego ekran wyświetla obraz w takim samym formacie, jak w sali kinowej. Jest dedykowany dla osób, które na swoich smartfonach lubią grać i oglądać filmy. 6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2520 x 1080 pikseli ma sprawić, że zobaczymy znacznie więcej niż w innych urządzeniach. Jak Xperia10 sprawuje się w praktyce? Zapraszam do recenzji.

#takenwithxperia
#takenwithxperia

Majówka z Xperią 10

Xperia 10 to elegancki, bezramkowy smartfon z panoramicznym wyświetlaczem 21:9 Full HD+, który pozwala cieszyć się rozrywką i korzystać z wielu aplikacji na raz. Możemy oglądać ulubiony film albo przeglądać mapy, pisząc jednocześnie SMS-y lub e-maile i nie musimy przełączać widoku pomiędzy dwiema aplikacjami. Duży ekran pozwoli wygodnie pomieścić dwie wskazane aplikacje i swobodnie się po nich poruszać.

Fotografia wykonana telefonem Xperia 10
Fotografia wykonana telefonem Xperia 10

Podwójny aparat w Xperii 10

Xperia 10 ma także dwa aparaty o rozdzielczości 13 i 5 megapiksela. Daje to możliwość nagrywania wideo w formacie 21:9 i rozdzielczości 4K, czyli tak, jak robią to filmowcy. W trybie zdjęć można wybierać format i na przykład użyć proporcji 21:9, aby wypełnić cały panoramiczny ekran urządzenia lub też użyć formatu 1:1, aby zrobić dopasowane zdjęcie na Instagram. Producent umieścił też specjalną opcję zdjęciową bokeh, która w artystyczny sposób rozmywa tło za fotografowanym obiektem, czy osobą. Warto wspomnieć również o funkcji znanej z kamer i aparatów Sony  – Steadyshot. Stabilizacja obrazu pozwala nagrywać filmy bez drgań i ułatwia robienie zdjęć, nawet gdy się poruszamy. Pełna specyfikacja Sony Xperia 10 dostępna jest na stronie producenta.

Majówkowa panorama wykonana Xperią 10
Majówkowa panorama wykonana Xperią 10

Xperia10 pojechała ze mną w podróż w góry. Telefon zabrałem na spacer po szlakach, przejażdżkę sportowym autem, czy spływ po Dunajcu. Przez cały ten czas smartfon miał zastąpić duży i ciężki aparat fotograficzny. W chwilach odpoczynku miał zaś posłużyć za przenośną salę kinową.

@takenwithxperia
@takenwithxperia

Pierwsze wrażenia

Xperia 10 jest dość smukła i lekka. Dzięki temu można włożyć ją do kieszeni i o niej zapomnieć. Dobrze leży w ręce, co w szczególności docenią osoby o drobnej posturze. Urządzenie obsługuje najnowsze oprogramowanie Android 9, dzięki czemu bez problemu uruchomimy na nim najnowsze aplikacje.

@takenwithxperia
@takenwithxperia

W trakcie pokonywania kolejnych szlaków, czy podczas spływu nurtem Dunajca, smartfon nie miał łatwo. Duża liczba wstrząsów, wilgoć, błoto – to tylko niektóre z elementów, z którymi musiał się zmierzyć.

Co ciekawe, format 21:9 okazuje się nie tylko przydatny w trakcie korzystania z multimediów. Sprawdził się znakomicie w trakcie pracy. Duży ekran ułatwia wyświetlanie dwóch aplikacji na raz, dzięki czemu łatwiej jest np. tworzyć notatki, czy zarządzać kalendarzem.

@takenwithxperia
@takenwithxperia

Reasumując. Sony Xperia10 to pierwszy na rynku telefon, który korzysta z kinowych proporcji 21:9, co w szczególności docenią osoby lubiące korzystać w smartfonie z multimediów. Występuje w dwóch wariantach, a większy o nazwie Xperia10 plus ma większy ekran, szybszy procesor i bardziej pojemną baterię. Telefon mieści się w średniej półce cenowej i kosztuje około 1200 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments