VI Charytatywny Bieg Mikołajkowy i Nordic Walking

0
517

Warto pomagać. Właśnie tymi słowami w najbliższą niedzielę, 8 grudnia, będą zagrzewać się do sportowej rywalizacji biegacze z Lubelszczyzny, którzy o godz. 10 wystartują w 6. Charytatywnym Biegu Mikołajkowym i Nordic Walking w Świdniku.

– Stowarzyszenie Biegający Świdnik zaprasza na 6. edycję Biegu Mikołajkowego, gdzie każdy staje się Mikołajem! Jak co roku wiele osób pracuje, by jeszcze więcej osób świetnie się bawiło – zapewniają organizatorzy.

Tym razem uczestnicy, sponsorzy i organizatorzy bawią się, by pomóc potrzebującym. Jednym z nich jest mały Paweł chory na mózgowe porażenie dziecięce dla którego, każdy dzień to walka, walka o podniesienie głowy o każdy ruch ręką i mniejszy ból kręgosłupa. Na pomoc ze strony środowiska biegowego liczy również Martyna. Dziewczynka choruje na nowotwór nerwów wzrokowych i kręgosłupa.

Tradycyjnie biegacze wystartują z al. Lotników Polskich. Tam też będzie zlokalizowana meta. Dystans 5 kilometrów uczestnicy pokonają biegnąć ul. Niepodległości, Kosynierów, Racławicką, Kard. S. Wyszyńskiego i Klonową.

Pobiegną zapaleni biegacze i miłośnicy sportowych emocji w spokojniejszej atmosferze. Tuż po starcie biegu ruszą zawodnicy Nordic Walking. Na mecie na wszystkich uczestników będzie czekał pamiątkowy mikołajkowy medal.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments