Będą walentynkowe koncerty, spektakle, a także występy kabaretów. Lubelskie instytucje kultury przygotowały wiele ciekawych propozycji dla tych, którzy tegorocznych walentynek nie chcą spędzać w domach. Sprawdźcie, gdzie warto pójść i co zobaczyć.

Szewczyk Dratewka na Walentynki!

Teatr Andersena w Lublinie zaprasza na walentynkowy weekend. W niedzielę (14 lutego) o godzinie 12 będzie można obejrzeć na żywo spektakl „Szewczyk Dratewka – bajka do zjedzenia”.

Spektakl jest przeznaczony dla widzów powyżej 3 roku życia. Bilety są do kupienia w serwisie Bilety14.pl lub w kasie teatru na godzinę przed spektaklem. Kasa znajduje się na poziomie 0 Centrum Spotkania Kultur (wejście od restauracji Panie Przodem). Szatnia ze względów sanitarnych będzie zamknięta.

W duecie z Muzycznym

Na walentynkowy koncert zaprasza również Teatr Muzyczny w Lublinie. W sobotę (13 lutego) i w niedzielę (14 lutego) możecie wziąć udział w koncercie „W duecie z Muzycznym”, który w oba te dni rozpocznie się o godzinie 18.30.

Na scenie wystąpią Kamila Lendzion, Anna Barska, Paulina Janczaruk, Dorota Szostak-Gąska, Jakub Gaska i Patryk Pawlak. Znakomici soliści zaśpiewają miłosne hity wszech czasów.  W programie koncertu znalazły się m.in. takie utwory jak”: “Woman in Love”, “Memory”, “I will always love You” czy “Only You”.

Solistom towarzyszyć będzie zespół muzyczny w składzie: Małgorzata Papiewska, Adrian Wilga, Piotr Wróblewski Stanisław Błach, Joanna Wróblewska i Wojciech Durak.

Bilety możecie nabyć w cenie 70 zł na stronie teatru.

Walentynki w Filharmonii Lubelskiej

W niedzielę (14 lutego) możecie wziąć udział w niedzielnym poranku muzycznym: Walentynki w Filharmonii. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie o 11. Bilety możecie nabyć w cenie 15 zł.

Podczas wydarzenia wystąpią muzycy orkiestry symfonicznej Filharmonii Lubelskiej. Słowo o muzyce wygłosi Anna Kabulska. W programie znajdą się utwory z kręgu muzyki popularnej w opracowaniu na instrumenty dęte.

Portret Miłości

Uniwersytet Medyczny w Lublinie zaprasza na walentynkowy koncert o miłości, który odbędzie się w niedzielę (14 lutego) o godzinie 18 w studiu muzycznym im. Budki Suflera w Radiu Lublin.

Na scenie w radiowym studiu wystąpią studenci uczelni, którzy łączą wiele pasji – od medycznych po muzyczne. Transmisja z koncertu będzie dostępna na Facebooku UMLub. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Alan Maze i Maria Holka. Usłyszymy ich w alt-popowym utworze “Papierowe Myśli”. To najnowszy singiel tego duetu.

Smile w Chatce

W niedzielę (14 lutego) w Akademickim Centrum Kultury ACK UMCS „Chatka Żaka” wystąpi Kabaret Smile. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16.

Program „Tu i Teraz” to wynik wielomiesięcznych obserwacji prowadzonych przez Kabaret Smile. Po wnikliwej analizie zebranego materiału z #obserwujemywas, powstał program ukazujący szeroki przekrój codziennych sytuacji z życia zarówno typowego „Seby”, jak również celebrytów z pierwszych stron gazet.

Nowe perypetie w domu Bożenki i Merlina, wpływ nowych technologii i mediów społecznościowych na nasze życie, to tylko nieliczne tematy, które w zabawny sposób przedstawia w swoich skeczach Kabaret Smile. Nie zabraknie również uwielbianych przez widzów piosenek.

Wystawa w Wirydarzu

Od piątku (12 lutego) w Galerii Wirydarz można zwiedzać wystawę prof. Stanisława Baja, współczesnego malarza polskiego, wykładowcy i profesora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zobaczymy pejzaże nadbużańskie stworzone specjalnie na tą wystawę i publikowane między innymi w Kalendarzu ze Sztuką na 2021 rok. Wystawie towarzyszyć będzie katalog z reprodukcjami prezentowanych dzieł, zaproszenie oraz plakat i karty pocztowe.

Koncert Urszuli w CSK

W niedzielę (14 lutego) o godzinie 18 Urszula zagra koncert online. Na jej dorobek artystyczny składają się m.in. przeboje powstałe podczas współpracy z Budką Suflera. Urszula koncertowała nie tylko w Polsce i wielu krajach europejskich, m.in. w Niemczech, Holandii, ale także w USA.

Znana jest z takich przebojów jak Na sen, Konik na biegunach, Niebo dla ciebie czy Ja płaczę miesiącami nie schodziły z czołówek list przebojów w całym kraju.

Transmisja z koncertu będzie dostępna tutaj

W kinie w Lublinie

Na walentynki zaprasza również Kino Bajka. W repertuarze znajdują się komedie i animacje. Bilety możecie nabyć w kasie kina.

Repertuar (13-14 lutego)

Godz. 13:30 – Magiczne Muzeum (animacja)

Godz. 15.15 i 18.45 – Palm Springs (komedia)

Godz. 17:00 i 20:30 – Zabij to i wyjedź z tego miasta (animacja)

Walentynki dla Ninki 

W niedzielę (14 lutego) możecie wziąć udział w Walentynkach dla Ninki. To wydarzenie charytatywne, w którym wezmą udział lubelscy artyści. Będzie to też okazja do tego, by wylicytować wyjątkowe przedmioty wystawione przez nich na aukcji i zrobić sobie zdjęcie ze swoim idolem.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9 na Facebooku Nineczka Kropeczka. Poprowadzi je aktorka Katarzyna Bujakiewicz i Marcin Wójcik z Ani Mru Mru.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments