Przed nami weekend, podczas którego nie zabraknie atrakcji. Sprawdziliśmy, na co warto się wybrać i co zobaczyć w Lublinie od piątku (23 lutego) do niedzieli (25 lutego).

Zwiedzanie z przewodnikiem

W sobotę macie kolejną szansę, by zwiedzić Lublin razem z przewodnikiem w ramach #PoznajLublinzPrzewodnikiem. Początek w sobotę o 13 z Centrum Inspiracji Turystycznej (Jezuicka 1/3). Spacerując z prawdziwymi pasjonatami miasta podziwiamy piękną architekturę, poznajemy historię, a przy okazji spędzamy miło czas w towarzystwie profesjonalistów. Bilety możecie kupić stacjonarnie lub online na przewodnik.lublininfo.com

Nocne zwiedzanie Lublina | Szlakami Unii Jagiellońskiej

Fundacja „Via Jagiellonica” zaprasza w piątkowy wieczór na zwiedzanie Lublina, w którym w czasach jagiellońskich narodziła się Rzeczpospolita Obojga Narodów oraz kwitł wielki handel między Zachodem a Wschodem, w nocy okazuje się być jeszcze bardziej tajemniczy. Nocne zwiedzanie Lublina rozpocznie się o godz. 18:00 przy pomniku Unii Lubelskiej. Program zaplanowany jest na minimum półtorej, maksimum dwie godziny, czyli do godz. 20:00.

Cena usługi przewodnickiej:

– dorośli – 25 zł (bilet normalny),

– studenci, emeryci i renciści – 20 zł (bilet ulgowy),

– dzieci, uczniowie – 15 zł (w ramach biletu rodzinnego).

Jest to oferta dla osób indywidualnych, kierowana wyłącznie do osób pełnoletnich oraz niepełnoletnich z uprawnionymi opiekunami.

Wcześniejsza rezerwacja jest obowiązkowa i wymaga potwierdzenia przez organizatora. Można jej dokonywać na numer: (81) 441-11-18 lub kom. 693-272-040.

Spotkanie autorskie z Filipem Łobodzińskim – Rozmowa o słowach, zdaniach i znaczeniach

W sobotę w księgarni Dosłowna o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z Filipem Łobodzińskim wybitnym tłumaczem, muzykiem i niezapomnianym aktorem. Uczestnicy porozmawiają o słowach, które budują świat jak i o tych, które potrafią go zniszczyć. Cofną się do źródeł rock’n’rolla i poszukają, czy przypadkiem tam nie sięga jakiś korzeń współczesnego świata, muzyki i literatury.

Idziemy po skarb

Teatr Andersena zaprasza w piątek na godz. 9:30 i 11:30 na jedną z serii opowieści o przygodach Misia i Tygryska „Idziemy po skarb”.

Bilety indywidualne oraz specjalne (dla osób z orzeczoną niepełnosprawnością i ich opiekunów) na spektakle weekendowe można kupić w serwisie Bilety24 oraz w kasie teatru. Bilety grupowe na spektakle wymagają wcześniejszej rezerwacji mailowej lub telefonicznej w Dziale Organizacji Widowni i obowiązują tylko od wtorku do piątku. Telefon: +48 502 663 873/ organizacjawidowni@teatrandersena.pl

Jeanne/ Teatr Osterwy

Weekend w Teatrze Osterwy upłynie w nastroju tragikomedii ludzkiej. Jeanne to emerytowana sekretarka, opuszczona przez przyjaciół, żyje w samotności, pielęgnując nagromadzone przez lata urazy. Przekształciła swoje mieszkanie w fortecę, w której spędza dni na szpiegowaniu sąsiadów. Kiedy lokalna polityk w trakcie kampanii wyborczej ogłasza akcję międzypokoleniowej pomocy, niechętnie zgadza się wziąć w niej udział. I tak każdego dnia Marin, małomówny i prostolinijny młody mężczyzna, przynosi jej ciepły posiłek z pudełka. Między dwojgiem ludzi, których pozornie wszystko dzieli, zawiązuje się skomplikowana relacja.

Repertuar:

23 lutego 2024, godz. 18:00

24 lutego 2024, godz. 17:00 | Spektakl dla Seniorów

RODZAJE I CENY BILETÓW

normalne od 40 do 95 zł w zależności od miejsca

ulgowe od 20 do 75 zł w zależności od miejsca

Szczegółowe informacje o rodzajach i cenach biletów dostępne są na stronie https://www.teatrosterwy.pl/pl,0,s191,bilety.html

Teatr prowadzi sprzedaż wejściówek w cenie 30 zł

Wejściówki można kupić w kasie teatru na 15 minut przed spektaklem. Liczba wejściówek jest ograniczona.

PlusLiga: BOGDANKA LUK Lublin – Aluron CMC Warta Zawiercie

W kolejnym meczu lubelscy siatkarze zmierzą na Hali “Globus” z aktualnym wiceliderem tabeli – Aluron CMC Warta Zawiercie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20:30, bilety w cenie od 42 zł.

Stroje ludowe Lubelszczyzny | Spotkanie ze sztuką ludową

W sobotę o godz. 12:00 w Muzeum Narodowym w Sali Kinowej odbędzie się kolejne wydarzenie z cyklu “Spotkania ze sztuką ludową. Stroje ludowe Lubelszczyzny”. Tym razem zostaną pokazane i omówione elementy stroju lubartowskiego. Bilety w cenie 5 zł/os. dostępne w kasie muzeum oraz na stronie www.bilety.mnwl.pl

Zespół Reprezentacyjny

W niedzielę o godz. 19:00 w Radio Lublin odbędzie się unikatowy koncert ZESPOŁU REPREZENTACYJNEGO. Zespół Reprezentacyjny, czyli poezja Lluísa Llacha i Georges’a Brassensa w Polskich przekładach, nietuzinkowo zaaranżowana i wybornie wręcz wykonana przez muzyków, którzy są obecni i aktywni w środowisku poezji śpiewanej od prawie 40 lat. Koncert startuje o godz. 19:00, bramki otwieramy godzinę wcześniej. Miejsca siedzące, liczba miejsc limitowana do 300. Bilety w cenie 80 zł.

Spektrum – gra doświadczeń

Nowo wyremontowane Piwnice Centrum Kultury staną się na kilka dni areną zdarzeń, które w swojej ilości i intensywności dostarczą całego spektrum doświadczeń: zmysłowych i kulturowych. W podziemnym labiryncie można się zgubić i być może odnaleźć na nowo. Podczas kolejnych etapów organizatorzy dadzą uczestnikom okazję do zanurzenia w dzieciństwie, stawienia czoła grawitacji podczas procesu twórczego, czy wcielenia w rolę, które mogą ich zaskoczyć.

Piątek 23.02.2024 g. 18:00

Sobota 24.02.2024 g. 20:00

Niedziela 25.02.2024 g.17:00

Udział jest bezpłatny. Gra przeznaczona jest dla osób powyżej 15 lat. Obowiązują zapisy. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: rezerwacje@ck.lublin.pl

Typograficzny linoryt – warsztaty graficzne z Marcinem Motywem z motyw print

W niedzielę od godz. 10:30 do godz. 16:30 w Warsztatach Kultury przy ul. Grodzkiej 5a odbędzie się spotkanie z Marcinem Motywem z motyw print. Podczas spotkania uczestnicy pobrudą sobie palce, obcując z linorytem, wdzięczną techniką grafiki warsztatowej, która ma swe początki w XIX wieku. Stworzą abstrakcyjne, typograficzne kompozycje. Za źródło liter i inspiracji posłużą afisze teatralne, stare szyldy, okładki płyt. Będzie to literniczy brikolaż i graficzny recykling. Na warsztatach poznają podstawy oraz teorię techniki i stworzą zestaw autorskich odbitek. Uczestnicy dowiedzą się, jak dobrać papier i farby i jak w warunkach domowych rozpocząć własną przygodę z linorytem. Przed nimi kilka etapów: szukanie inspiracji, stworzenie projektu, przeniesienie go na matrycę, tworzenie odbitek. Wydarzenie dostępne dla dla młodzieży 15+ oraz dla osób dorosłych.

Zapisy: https://tiny.pl/cz7jn, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Wojciech Kobus / REWERS – spotkanie autorskie

Muzeum Józefa Czechowicza i twórczynie podcastu „rewers” zapraszają na cykl spotkań z osobami slamerskimi. Tym razem o slamowaniu i nie tylko, „rewersiary” porozmawiają z Wojciechem Kobusem (Smutnym Tuńczykiem). Spotkanie w przy Złotej 3 odbędzie się o godz. 18:30. “rewers” to podcast przy poezji, popularyzujący poezję współczesną w Polsce – w tym również slam. Prowadzą go związane z Lublinem dziennikarki Joanna Jastrzębska i Katarzyna Kozak.

Obsesja | Kino CSK

Aktorka Elizabeth (Natalie Portman) jest zafascynowana Gracie (Julianne Moore): historią jej życia, jej małżeństwem, domem, dziećmi. Korzystając z zaproszenia, szczegółowo obserwuje jej życie z bliska i coraz odważniej wkracza w świat, w którym początkowo miała być jedynie gościem. Zawodowa fascynacja z czasem przeradza się w niebezpieczną grę pozorów, w której każdy będzie pilnie strzegł swoich tajemnic – i swojej wersji prawdy.

Pokazy:

23 LUT | PIĄTEK | 19:00

24 LUT | SOBOTA | 19:00

25 LUT | NIEDZIELA | 18:00

Bilety |12/15zł|: Kasa CSK oraz https://bilety.csklublin.pl

David Garrett ICONIC

Kino Bajka zaprasza na najnowszy koncert niemieckiego skrzypka Davida Garretta, zwanego przez niektórych Paganinim w Glanach. Yehudi Menuhin, jeden z największych skrzypków i dyrygentów XX wieku, nazwał go: „najwspanialszym skrzypkiem swojej generacji”. „Iconic” to show, na który składają się ikoniczne kompozycje największych kompozytorów w historii. W atmosferze zachodzącego nad morzem słońca zanurzymy się w „Czterech porach roku” Vivaldiego, „Łabędziu” Saint-Saënsa, „Ave Marii” Schuberta, „Arii na strunie G” Bacha czy „Marszu tureckim” Mozarta – a to wszystko w nieklasycznym, pełnym rockowego zacięcia, wykonaniu Garretta i jego orkiestry. Pokaz rozpocznie się w niedziele o godz. 12:00. Bilety w kasie kina i na: https://www.kinobajka.pl/?p=18815

Makaramowe serca

Filia nr 37 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie organizuje w piątkowe popołudnie warsztaty makramy. Spotkanie rozpoczyna się o godz. 16:00, a poprowadzi je Sylwia Zięba bibliotekarka z filii. Spotkanie jest bezpłatne a materiały zapewnia organizator. Warsztaty dla osób dorosłych – liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia można kierować: filia37@mbp.lublin.pl / 81 742 12 87

Leonora Armellini w Filharmonii Lubelskiej

W piątek w Filharmonii Lubelskiej w ramach koncertu “Klasycznie co piątek” wystąpi Leonora Amellini wraz z Piotrem Wijatkowskim. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00. Bilet ulgowy w cenie 60 zł, normalny 100 zł.

Dzienne zwiedzanie Lublina | Szlakami Unii Jagiellońskiej

Fundacja “Via Jagiellonica” zaprasza w piątek na dzienne zwiedzanie Lublina, w którym w czasach jagiellońskich narodziła się Rzeczpospolita Obojga Narodów oraz kwitł wielki handel między Zachodem a Wschodem. Do wyboru są cztery programy realizowane z przewodnikiem na: dawnych przedmieściach i Podzamczu, Starym Mieście, wzgórzu zamkowym oraz w siedzibie Muzeum Narodowego na Zamku.

Harmonogram:

godz. 10 – spotkanie przy pomniku Unii Lubelskiej, w programie dawne przedmieścia i/lub Podzamcze,

godz. 11 – spotkanie przy Bramie Krakowskiej, w programie Stare Miasto,

godz. 12 – spotkanie przy Bramie Grodzkiej, w programie wzgórze zamkowe,

godz. 13 – spotkanie przy Muzeum Narodowym na Zamku, w programie obiekty i ekspozycje ww. muzeum (uwaga! dodatkowo uzgodnione bilety: https://zamek-lublin.pl/wizyta/ceny-biletow/)

Cena usługi przewodnickiej dla MINIMUM 3 OSÓB na wybrany ww. program trwający około 1 godziny:

– dorośli – 25 zł (bilet normalny),

– studenci, emeryci i renciści – 20 zł (bilet ulgowy),

– dzieci, uczniowie – 15 zł (w ramach biletu rodzinnego).

Powyższa oferta dla osób indywidualnych, skierowana jest wyłącznie do osób pełnoletnich oraz niepełnoletnich z uprawnionymi opiekunami.

Wcześniejsza REZERWACJA jest obowiązkowa i wymaga potwierdzenia przez organizatora. Można jej dokonywać na numer: (81) 441-11-18 lub kom. 693-272-040.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments