Przed nami weekend, podczas którego nie zabraknie atrakcji. Sprawdziliśmy, na co warto się wybrać i co zobaczyć w Lublinie od piątku (3 listopada) do niedzieli (5 listopada).

Piątkowe nocne zwiedzanie Lublina

Nocne zwiedzanie Lublina z przewodnikiem – w niepowtarzalnym klimacie jagiellońskim – już w piątek od godz. 19. Jako miejsce rozpoczęcia organizatorzy proponują Bramę Grodzką (w miejscu wejścia do niej od strony tzw. Zamku). Program zaplanowany jest na minimum półtorej, a maksimum dwie godziny, czyli do godz. 21. Gwarancję udziału stanowi wcześniejsza rezerwacja: (81) 441-11-18 lub kom. 693-272-040. Cena usługi przewodnickiej: dorośli – 20 zł, studenci i emeryci – 15 zł, dzieci – 10 zł (w ramach biletu rodzinnego). Jest to oferta dla osób indywidualnych, skierowana wyłącznie do osób pełnoletnich oraz niepełnoletnich z uprawnionymi opiekunami.

Spacer kulinarno-architektoniczny | Festiwal KUCHNIA INSPIRACJI

3 listopada rozpoczyna się Festiwal Kuchnia Inspiracji. W ramach tego wydarzenia odbędą się cztery tematyczne spacery z przewodnikiem. W niedzielę 5 listopada o godz. 11:00 rozpocznie się pierwszy z nich. Przewodniczka Inspiracji Joanna Kozak-Palak opowie uczestnikom o tym, co wspólnego mają kulinaria z architekturą. Spacer rozpocznie się na PL. Łokietka przed Ratuszem, liczba miejsc ograniczona. Wstęp wolny.

Jarmark Lubelski Buraczany | Festiwal KUCHNIA INSPIRACJI

W sobotę od godz. 7:30 do 13:00 przy ul. Lubartowskiej 77 odbędzie się pierwszy z listopadowych Jarmarków Buraczanych. Podczas jarmarków odbywać się będą warsztaty i pokazy m.in. robienia kiszonek z buraka, a także degustacje buraka zarówno na słodko, jak i na słono. Goście jarmarków będą mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy z zakresu właściwości zdrowotnych tego warzywa. Ponadto wydarzenie będzie stanowiło okazję do zaczerpnięcia inspiracji kulinarnych. Wejście do hali jarmarkowej jest bezpłatne, natomiast wszelkie produkty dostępne są według cen wystawców.

Skrzypek na dachu

W piątek i w sobotę (3 i 4 listopada) w Operze Lubelskiej o godz. 18:00 zostanie wystawiona sztuka “Skrzypek na dachu”. „Skrzypek na dachu” to jeden z najsłynniejszych musicali, którego fabułę oparto na prozie tworzącego w jidysz pisarza Szolema Alejchema. Osadzony w realiach carskiej Rosji sprzed wieku ukazuje codzienne życie mieszkańców Anatewki – i Żydów, i gojów. Głównymi postaciami są mleczarz Tewje, jego żona Gołda i ich młode córki. Ale w „Skrzypku na dachu”, jak zresztą już na początku mówi sam mleczarz, są i inni. Bilety od 95 zł.

Zaduszki z Prusem 2023 | Spacer po cmentarzu przy ul. Lipowej

W sobotę o godz. 11:00 Lubelskie spacery z Prusem zapraszają na coroczny zaduszkowy spacer po cmentarzu przy ulicy Lipowej. Podążając śladami Bolesława Prusa uczestnicy będą wspominać spoczywające w tym miejscu osoby, związane z pisarzem rodzinnie, towarzysko i literacko. Spacer poprowadzi Marcin Fedorowicz. Podczas spaceru odbędzie się zbiórka pieniędzy na odnowienie zabytkowych nagrobków na cmentarzu przy ulicy Lipowej. Zbiórka tradycyjnie organizowana jest we współpracy ze Społecznym Komitetem Odnowy Zabytków Lublina.

O rety! Gliniane portrety! | Sztuka wrażliwości

W sobotę w Warsztatach Kultury przy ul. Grodzkiej 5a odbędą się warsztaty ceramiczne, podczas którego uczestnicy stworzą własne portrety. W trakcie spotkania przyjrzą się ludzkiej anatomii oraz postarają się, przy pomocy plastycznej gliny, odwzorować elementy własnych twarzy. Warsztat poprowadzi Beata Wojewoda-Teresińska, założycielka Pracowni „Kafelcoffee”. Z wykształcenia kulturoznawczyni.

Zapisy: https://tiny.pl/cpjg2, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Grupa I (dzieci w wieku 6–10 lat) – godz. 10.00–11.30

Grupa II (młodzież w wieku 11–17 lat) – godz. 12.00–13.00

Klasycznie co piątek” Koncert zaduszkowy

W piątek 3 listopada w Filharmonii Lubelskiej w ramach “Klasycznie co piątek” odbędzie się recital organowy Adama Tańskiego „Muzyczny nagrobek”. Występ rozpocznie się o godz. 19:00. Bilety od 20 zł.

BAKCYNALIA 2023

W dniach 3-5 listopada w Chatce Żaka odbędzie się XXXVII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej.

PROGRAM:

PIĄTEK, 3 listopada

10.00 – MAŁE BAKCYNALIA

Mała Sala Widowiskowa, Chatka Żaka (wstęp wolny)

19.00 – koncert BAKCYNALIA i OKOLICE

• Kapela Spod Rubani

• Mała Caryna

Duża Sala Widowiskowa, Chatka Żaka.

Bilety: 50 zł (normalny) / 25 zł (studencki)

21.30 – Bakcynaliowe Śpiewanki – Chatka Cafe (wstęp wolny)

SOBOTA, 4 listopada

14.00 – KONCERT KONKURSOWY

Mała Sala Widowiskowa, Chatka Żaka (wstęp wolny)

19.00 – KONCERT FINAŁOWY

• Wszystkiego Najlepszego

• Laureaci Koncertu Konkursowego

• Bez Idola

• Robert Kasprzycki

Duża Sala Widowiskowa, Chatka Żaka.

Bilety: 60 zł (normalny) / 30 zł (studencki)

NIEDZIELA, 5 listopada

14.00 – Spacer. Zbiórka pod Zamkiem Lubelskim (wstęp wolny)

16.00 – PRZEZ ŚWIAT. SPOTKANIA Z PODRÓŻĄ

Mała Sala Widowiskowa, Chatka Żaka (wstęp wolny)

18.00 – NOC STUDENCKIEJ PIOSENKI

• Na Pół

• Hai

• Monika Kowalczyk i Jan Wąsak

• Guzik & Chołomiej Sekstet

Duża Sala Widowiskowa, Chatka Żaka. (wstęp wolny)

21.30 – Bakcynaliowe Jam Session

Mała Sala Widowiskowa, Chatka Żaka (wstęp wolny)

KARNETY:

• 100 zł (normalny) / 50 zł (studencki) – karnet na wszystkie koncerty biletowane

Diabelski Młyn

4 i 5 listopada w Teatrze Osterwy zostanie zaprezentowany spektakl Diabelski Młyn. Za wieloznacznym tytułem stoi nieprosta historia dwóch osób. ON – dystyngowany pan w średnim wieku, ONA – tajemnicza, młoda kobieta. Nic o nich nie wiemy, zaczynamy więc od pierwszych minut spektaklu zadawać pytania. Kim są: oddzielnie, dla siebie, w jakim celu się spotkali? Śledzimy grę w „kto jest kim”, w udawanie i szczerość, i ta gra nas intryguje, wciąga.

Repertuar:

4 listopada, g. 17:00 (Mała scena)

5 listopada, g. 16:00 (Mała scena)

RODZAJE I CENY BILETÓW

normalne 60 zł

ulgowe 50 zł

Lumina Park | Historia Światła

Już 3 listopada do Lublina ponownie zawita Lumina Park. Na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS, położonego przy ulicy Willowej 58 rozbłyśnie nowa iluminowana atrakcja – “Historia Światła”. Godziny otwarcia są zależne od zachodów słońca. W pierwsze dni po otwarciu (od 4.11 do 09.11) park iluminacji pozostanie otwarty od godziny 16:30 do godziny 21. Ostatnie wejście odbywa się o godzinie 20. Pamiętajcie, aby sprawdzić godziny otwarcia Parku, jeśli wybieracie się w późniejszym terminie! Bilety od 31 zł.

Terrarystyka – Botanika | Targi Lublin

W niedzielę 5 listopada na Targach Lublin odbędzie się wystawa terrarystyczna – botaniczna. To świetna okazja by poznać z bliska wiele gatunków zwierząt, a także profesjonalnych hodowców z całej Polski i zagranicy.

Bilet normalny: 25 zł

Bilet ulgowy: 20 zł

Rodzinny: 70 zł

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments