Prezentujemy zestawienie najciekawszych wydarzeń, które czekają nas w najbliższy weekend. Poza mroźną pogodą szykuje się wiele imprez, koncertów i festiwali, które zaczną wprowadzać w świąteczny klimat.

Mikołajki folkowe

XXVIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Ludowej rozpocznie się już w piątek (30 listopada) i potrwa do końca weekendu. W ramach tego wydarzenia odbędą się konferencje naukowe, warsztaty pieśniarskie, Jarmark Cudów i wiele koncertów. Przewidziane zostały atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Festiwal rozpocznie się o godzinie 10 w piątek i zakończy w niedzielę o godzinie 18. Organizatorem jest ACK Chatka Żaka.

Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów

W piątek (30 listopada) o godzinie 19 odbędzie się koncert Krzysztofa Cugowskiego wraz z Zespołem Mistrzów w składzie Jacek Królik, Cezary Konrad, Robert Kubiszyn i Tomasz Kałwak. Muzycy zbiorą się w Radiu Lublin w studiu im. Budki Suflera. Będzie to jeden z koncertów, które zostaną zarejestrowane na potrzeby płyty live, która ukaże się w przyszłym roku.

Zapomniana Muzyka Polska

W piątek (30 listopada) odbędzie się też koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lubelskiej. Usłyszymy koncert skrzypcowy i fortepianowy. Wystąpi również Zygmunt Nosowski, który zaprezentuje II Symfonię c-mol „Elegijna”. Koncert rozpocznie się o godzinie 19 w sali Filharmonii Lubelskiej.

Potańcówka jak w Niepodległej

Teatr im. Juliusza Osterwy organizuje w piątek (30 listopada) o godzinie 20 niezwykłe Andrzejki. Potańcówka przeniesie nas w czasy międzywojnia i zagrają w rytm największych muzycznych szlagierów tamtego okresu. Muzykę i wyjątkowy nastrój zapewni Mała Orkiestra Dancingowa pod dyrekcją Noama Zylberberga. Bilety kosztują 150 zł.

Jarmark Lubelski

W sobotę (1 grudnia) przy Lubartowskiej 77 będziemy mieć okazję doświadczyć lokalnych smakołyków i kultury. Zainteresowani kupią tradycyjne wypiekane pieczywo, ekologiczne warzywa, owoce, mąki oraz ziarna zbóż. Wystawcy przywiozą również domowej roboty przetwory, dżemy i kiszonki. Pojawią się ciasta z naturalnych składników, naturalne wędliny oraz produkty rękodzielnicze. Na jarmarku będziemy mogli kupić również całą gamę produktów bezglutenowych i bez laktozy.

Michał Bajor „Od Kofty do Korcza”

W niedzielę (2 grudnia) na scenie Filharmonii Lubelskiej wystąpi Michał Bajor. Artysta zaprezentuje jubileuszowy repertuar złożony z najważniejszych swoich utworów. O wydanie ich zbioru fani prosili od dawna. Koncert rozpocznie się o godzinie 18.

Abba Rocks

Dzielnicowy Dom Kultury SM „Czechów” zaprasza w piątek (30 listopada) na koncert największych hitów kultowej szwedzkiej grupy. „Abba Rocks” czyli przeboje „Mamma Mia” „Gimme Gimme” i „Money Money Money” wykonają Aleksandra Dąbrowska, Weronika Olszek, Andrzej Deryło, Rafał Tudruj, Piotr Gajkoś i Wojtek Gadaszewski. Koncert rozpocznie się o godzinie 18 w sali widowiskowej.

Splat Film Festiwal

W Lublinie trwa festiwal horroru Splat Film Festiwal. W piątek, sobotę i niedzielę w centrum kultury zobaczymy wyjątkowe filmy. Organizatorzy zaprezentują kino mroczne, szalone, dzikie i piękne. Czekają nas filmy krótkometrażowe wykłady oraz światowe produkcje najlepszych thrillerów, horrorów i sensacji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments