Najbliższy weekend zapowiada się niezwykle ciekawie. W naszym mieście odbędzie się wiele wydarzeń, dzięki którym możemy miło spędzić czas z rodziną i znajomymi. Czeka nas przedsmak Carnavalu Sztukmistrzów, pikniki rodzinne i powrót do dawnych lat za sprawą żniwowania w skansenie.

Święto kolorów w Lublinie

Święto kolorów powraca do Lublina. W sobotę (20 lipca) na osiedlu Słoneczny Wrotków czekają na nas oryginalne kolorowe proszki Holi w 9 kolorach, muzyka grana na żywo, kolorowa wata cukrowa i wyrzutnie proszków. Start imprezy o godzinie 15.

Piknik teatralny

Scena teatralna, świeże powietrze i dobra zabawa – w najbliższą sobotę (20 lipca) piknik odbędzie się na Czechowie na terenach zielonych przy SP 43. Artyści przedstawią spektakle, w których najmłodsi będą mogli wziąć aktywny udział. Pierwszy z nich pt. „Latamy” oparty jest na specyficznym odczuwaniu przestrzeni, zabawach kinezjologicznych i zabawie przy puszczaniu latawców. Piknik rozpocznie się o godz. 12.

Cyrk podwórkowy

Jak co roku w ramach Carnavalu Sztukmistrzów w Lublinie będzie działał Cyrk Podwórkowy. Wesoła ekipa kuglarzy będzie zabawiać dzieci i dorosłych w wybranej części miasta. Cyrk Podwórkowy każdego roku przygotowuje dla widzów zupełnie nowy program. W składzie zespołu pojawiają się zarówno znani i lubiani przez lublinian artyści Carnavalu Sztukmistrzów, ale i zupełnie nowe twarze. W niedzielę (21 lipca) artyści wystąpią na Felinie na terenie zielonym przy ul. Zygmunta Augusta pomiędzy SP 52 a Kościołem o godzinie 17 i na Dziesiątej przy parkingu na ul. Mireckiego od ul. Reymonta o godzinie 19.

Zielony Survival

W sobotę (20 lipca) Rezerwat Dzikich Dzieci zaprasza na Zielony Survival. Jeśli jesteś prawdziwym bohaterem i wojownikiem czeka cię niesamowita przyrodnicza przygoda. Nauczycie się jak poradzić sobie w lesie w ekstremalnych warunkach – kiedy się zgubimy, kiedy zaskoczy nas burza, gdy spotkamy leśne zwierzę itd. Takie pojęcia jak: bushcraft, leśny survival, słupek oddziałowy nie będą już dla nas zagadką. Zbudujemy szałas, zrobimy legowisko i zażyjemy leśnych kąpieli. Wstęp wolny, zapisy w rezerwacie.

Żniwowanie w skansenie

Żniwowanie odbędzie się w niedzielę (21 lipca) w godz. 11-15 w Muzeum Wsi Lubelskiej. Poza tradycyjnym pokazem dawnych prac będziecie mogli spróbować własnych sił w koszeniu kosą. Zaplanowano również pokazy koszenia kosiarką konną, które odbędą się przy zagrodzie z Żabna. Dodatkowo będziecie mogli zobaczyć pokaz poszywania dachu słomą, który odbędzie się w miejscu, w którym stoi zagroda z Urzędowa. Na chętnych czeka też ścieżka edukacyjna prezentująca prace gospodarskie związane z przetwórstwem zboża. Ścieżki szukajcie pod hasłem: Na drodze do chleba. Bilety kosztują od 6 do 12 złotych.

Lato na placu Litewskim: Festiwal Dzieci!

W niedzielę (21 lipca) zabierzcie swoje dzieci do centrum miasta. Od godziny 12 odbędą się tam warsztaty i akcje animacyjne w ramach projektu Lato na Litewskim. Dzieci wykonają m.in. teatralne elementy scenograficzne, lalki pacynki, a także różne instrumenty muzyczne. Poznają też tańce narodowe oraz uszyją maskotkę – koziołka lubelskiego. Na placu Litewskim pojawi się także mini plac zabaw, kącik malucha oraz wata cukrowa bez ograniczeń.

Fontanna multimedialna

Fontanna multimedialna na placu Litewskim zachwyca połączeniem wyjątkowych obrazów laserowych i zsynchronizowaną wodą wyrzucaną z dysz oraz wyjątkową muzyką. Wszystko pod gołym niebem. W piątek (19 lipca) zobaczymy pokaz Unia Narodów oraz Sen o mieście, a w sobotę (20 lipca) Unię Narodów oraz Wydarzenia Kulturalne. Seanse rozpoczynają się o godzinie 21.30.

Kino Perła

Plenerowe kino pod chmurką zaprasza na seanse od środy do niedzieli w Browarze przy ul. Bernardyńskiej. Na widza czekają wygodne leżaczki i świetne propozycje filmowe. W piątek, 19 lipca, obejrzymy film Furia z cyklu: A więc wojna! W sobotę, 20 lipca, obejrzymy polski film Zero z cyklu A to Polska właśnie!

Wystawa kostiumologiczna „W renesansowym Lublinie”

Od piątku do niedzieli (19-21 lipca) od godziny 10 u Dominikanów na ul. Złotej 9 Fundacja Belriguardo zaprasza na wystawę rekonstrukcji ubiorów “W renesansowym Lublinie”.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments