„Człowiek inspiracją nauki” – pod takim hasłem odbywa się w tym roku XV Lubelski Festiwal Nauki. Początek już 15 września.

Jednym z najciekawszych wydarzeń będzie z pewnością Lubelski Piknik Naukowy. 100 projektów jednego dnia na Placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur – takie atrakcje szykują organizatorzy 16 września od godz. 11 do 17.

Lista projektów jest bardzo długa. Znajdą się na niej m.in. „Brama kwiatowa – Floral Gate”, czyli barwna instalacja z roślin na samym środku Placu Teatralnego, stoisko naukowe „Czy to tylko nadwaga czy już otyłość” oraz „Doświadcz – Poczuj – Dotknij – Zrozum”, czyli kilka prób jak zachowamy się, gdy nic nie słyszymy, nie widzimy lub nie możemy chodzić.

Tego dnia czekają na nas naukowe wykłady, stoiska, prezentacje i instalacje, które poszerzą naszą wiedzę związaną z naszym ciałem, odczuciami, świadomym żywieniem czy ochroną środowiska.

Ale festiwal to nie tylko piknik. Od 16 do 21 września zobaczymy wiele projektów w ramach Europejskiego Tygodnia Innowacji. Przedstawiciele różnych sektorów i branż m.in. medycyny, biotechnologii, fotoniki i motoryzacji będą mogli wspólnie dyskutować oraz wymieniać się doświadczeniami z różnych dziedzin.

Wykłady, prelekcje oraz pokazy odbywają się we współpracy lubelskich uniwersytetów. Na wiele z nich wstęp jest wolny, bez rejestracji. W programie znajdą się: „A znasz to? Motywy literackie w grach wideo” na UMCS, „30 najdziwniejszych rzeczy z drukarki 3D” na Politechnice Lubelskiej, „Akademia savoir-vivre” na Uniwersytecie Medycznym, „Alkohol – co każdy wiedzieć powinien…” i wiele innych. Warto zapoznać się ze szczegółowym programem na stronie Lubelskiego Festiwalu Naukowego.

Program

15 września – uroczysta Inauguracja XV LFN (Aula Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego),
16 września – Piknik Naukowy w godz. 11:00 – 17:00 (Plac Teatralny, Centrum Spotkania Kultur),
16 – 21 września – projekty indywidualne uczelni i innych współorganizatorów upowszechniające naukę, w tym dzień otwarty lubelskich laboratoriów we współpracy z Urzędem Marszałkowskim, w ramach Europejskiego Tygodnia Innowacji,
18 września – „Człowiek w nauce” dla doktorantów i młodych naukowców (Lubelskie Centrum Konferencyjne, we współpracy z Urzędem Marszałkowskim, w ramach Europejskiego Tygodnia Innowacji),
21 września – uroczyste zamknięcie XV LFN (Centrum Spotkania Kultur).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments