Jesień zapowiada się naprawdę interesująco pod względem premier filmowych. W kinach nie zabraknie fantastycznych produkcji, dramatów, akcji, horrorów, czy animacji dla najmłodszych. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, a patrząc na nadchodzące miesiące i zbliżające się premiery, te zadowolą nawet najbardziej wymagającego widza.

WRZESIEŃ

Predator | 14 września – Najgroźniejsi łowcy wszechświata powracają w nowej odsłonie, są silniejsi, mądrzejsi, a przede wszystkim bardziej śmiercionośni niż kiedykolwiek. Gdy mały chłopiec przez przypadek sprowadza ich znów na Ziemię, oddziały byłych żołnierzy wraz z pewnym nauczycielem muszą zapobiec zagładzie ludzkości. Walka, która do tej pory miała miejsce w kosmosie, przenosi się wprost na ulice amerykańskiego miasteczka.

Czarne bractwo:KkKlansman | 14 września – Dwóch detektywów przenika do struktur Ku Klux Klanu, aby uniemożliwić jej członkom przejęcie władzy w Colorado Springs.

Dogman | 14 września – Marcello, miejscowy psi fryzjer w życiu nikogo by nie skrzywdził. Wiedzie spokojne życie, opierając je na trzech filarach: pracy, opiece nad córką i okazjonalnym handlu kokainą. Unika kłopotów do dnia, gdy na horyzoncie pojawia się niejaki Simone. Kiedy ten wykorzystuje naiwność psiego fryzjera, Marcello postanawia się odgryźć.

Tajemnica Silver Lake | 21 września – Sam, bezrobotny fan popkultury z Los Angeles chciałby zrobić w życiu coś sensownego, aczkolwiek jego uwaga skupia się obecnie wyłącznie na masturbacji i grze na Nintendo. Tajemnicze zniknięcie atrakcyjnej dziewczyny z sąsiedztwa sprawia, że chłopak natrafia na ślad spisku.

Kamerdyner | 21 września – Mateusz Krol, po śmierci matki zostaje przygarnięty przez arystokratkę Gerdę von Krauss. Kaszubski chłopiec dorasta w pałacu i zakochuje się z wzajemnością w swojej rówieśniczce, córce Kraussów, Maricie. Tymczasem ojciec chrzestny Mateusza, Bazyli Miotke, walczy o miejsce dla Kaszub na mapie Polski i buduje Gdynię. Traktat wersalski, dający Polsce niepodległość, sprawia, że Kraussowie tracą majątek i wpływy. Zbliża się II wojna światowa.

Johny English: Nokaut | 21 września – Johnny English w kolejnej odsłonie! Cyberatak ujawnia wszystkich tajnych agentów Wielkiej Brytanii, a okazuje się, że to dopiero początek problemów. Tajne służby muszą liczyć na Johnny’ego Englisha, niedawno zdegradowanego agenta, który obecnie prowadzi zajęcia w jednej ze szkół. Mężczyzna zostaje ponownie powołany na dawne stanowisko, by zdekonspirować zagrażającemu bezpieczeństwu państwa hakera.

Kler | 28 września – Przed kilkoma laty pewne tragiczne wydarzenia splotły ze sobą losy trzech katolickich księży. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić ten fakt. Wkrótce historie bohaterów łączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które mają miejsce, nie pozostają bez wpływu na życie każdego z nich.

PAŹDZIERNIK

Venom | 5 października – Kiedy Eddie Brock zdobywa moce symbionta, zmuszony jest uwolnić swoje alter-ego “Venoma”, by ratować własne życie.

Serce nie sługa | 5 października – Daria i Filip znają się od lat i są najlepszymi przyjaciółmi. Filip to typowy łamacz damskich serc. Gdy po kolejnej, upojnej nocy, budzi się u boku nowo poznanej dziewczyny, stwierdza, że chciałby zmienić swoje życie. Kilka lat wcześniej, złożyli sobie z Darią obietnicę, że jeśli do trzydziestki nie będą w poważnych związkach, pobiorą się, a także wspólnie wychowają dziecko. Kobieta, która początkowo sceptycznie podchodzi do propozycji, ulega namowom przyjaciela.

Dotknij nieba | 5 października – Bart Millard, wychowujący się bez matki i skonfliktowany z ojcem, szuka odskoczni w modlitwie, muzyce, a także świecie wyobraźni. Gdy ciężka kontuzja przekreśla jego marzenia o futbolowej karierze, musi zmienić plany na przyszłość. Jedna z nauczycielek odkrywa w nim nieodkryty talent muzyczny.

Hotel Transylvania | 12 października – Drac, wraz z przyjaciółmi i rodziną wybiera się na ekskluzywne wakacje. Podróż luksusowym statkiem zapowiada się naprawdę przyjemnie do czasu, gdy Mavis orientuje się, że jej ojciec zakochał się w tajemniczej pani kapitan. Ericka, na pierwszy rzut oka sprawiająca wrażenie normalnego człowieka, skrywa w rzeczywistości sekret, który może zagrozić całemu gatunkowi potworów.

Pierwszy człowiek | 19 października – Lata 60. Stany Zjednoczone i Związek Radziecki prowadzą zimną wojnę. Armstrong pracuje dla NASA jako pilot testowy za sterami samolotów o napędzie rakietowym. Osobista tragedia sprawia, że mężczyzna zamyka się w sobie, odgradzając się jednocześnie od żony i syna. Szansą na naprawienie relacji z bliskimi ma być przeprowadzka do nowego domu. Armstrong zostaje bowiem zakwalifikowany do programu lotów kosmicznych, którego celem jest podbój księżyca.

LISTOPAD

Bohemian Rhapsody | 2 listopada – Freddie Mercury, wokalista zespołu Queen, od mało znanego piosenkarza staje się jednym z najpopularniejszych wykonawców w historii muzyki. Film ukazuje karierę zespołu, który za sprawą pamiętnych utworów, a także przełamywaniu stereotypów i konwencji, wspiął się na szczyt sławy.

Dziadek do orzechów i cztery królestwa | 2 listopada – Clara jest młodą dziewczyną. Szukając klucza, który pozwoli jej otworzyć pudełko z podarunkiem od zmarłej matki trafia do tajemniczej, magicznej krainy. Spotyka tam Phillipa, żołnierza, wraz z którym staje do walki ze złą władczynią Czwartego Królestwa.

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda | 16 listopada – Rok 1927, kilka miesięcy po tym, jak Newt pomógł zdemaskować, a także schwytać niesławnego Gellerta Grindelwalda. Czarnoksiężnik uciekł jednak i gromadzi nowych zwolenników, aby za ich pomocą wynieść czarodziejów ponad wszystkie niemagiczne istoty. Tylko Albus Dumbledore, niegdyś uważany za najlepszego przyjaciela Grindelwalda, może go powstrzymać. Pomóc ma mu w tym nie kto inny tylko Newt Scamander.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments