Podczas epidemii koronawirusa wiele instytucji przeniosło się do internetu. Z inicjatywą zajęć online wychodzi także Szkoła Rysunku i Akwareli Art-Desk. W ofercie znajdą się zajęcia zarówno dla dorosłych, jak i dla młodszych artystów.

– Malowanie to świetna forma spędzenia wolnego czasu i być może oderwania się od trudnej rzeczywistości. Odpręża i poprawia spostrzegawczość. Możemy nauczyć się, jak zrobić efektowny obraz na ścianę, nie będą ekspertami w tej dziedzinie i nie wkładając w to dużo pracy – informuje Ewelina Maliborska-Patkowska, akwarelistka i nauczyciel w szkole Art-Desk.

Warsztaty online są dostosowane do różnych poziomów trudności. Możemy nauczyć się zarówno akwareli od podstaw, jak i udoskonalić swoje dotychczasowe umiejętności. Grupy warsztatowe są przeznaczone dla dzieci od 6 do 8 roku życia, dla juniorów od 9 do 14 roku oraz dla dorosłych.

– Powstanie także seria ABC akwareli. Będą to krótkie filmiki wprowadzające do tej techniki. Skierowane są one dla osób, które jeszcze nigdy nie malowały akwarelą. Poruszają zagadnienia materiałów, sposobu nakładania farby oraz proste ćwiczenia na rozgrzewkę – zdradza Maliborska-Patkowska. I dodaje, że te materiały będzie można uzyskać bezpłatnie na stronie internetowej Art-Desk w zakładce kursy online.

Galeria kursów malarskich jest bardzo zróżnicowana. Znalazły się w niej też filmy. – Przy każdym filmie jest opis objaśniający stopień trudności oraz dla kogo jest od dedykowany. Każdy kurs odkrywa nowe zagadnienie pracy z akwarelą. Na pewno poznajmy szczegółowo etapy pracy, sposoby nakładania farby, łączenia kolorów, uzyskania głębi obrazu, etc. To hobby, które może stać się sztuką – wyjaśnia akwarelistka.

Wszystkie opisy i kursy znajdziecie tutaj

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments