Mamy 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusa w kraju. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i opolskiego – informuje Ministerstwo Zdrowia.

– Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie lubelskim dotyczą mężczyzny w przedziale wieku 0-20 lat z powiatu chełmskiego w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym; kobiety w wieku powyżej 61 lat z powiatu zamojskiego w stanie średnim; mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu zamojskiego w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym; mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu lubelskiego w stanie dobrym, który wrócił z kraju o dużej transmisji wirusa oraz mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu lubelskiego w stanie poważnym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym – wylicza Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

Jednocześnie ministerstwo poinformowało, że w szpitalu w Radomiu zmarła siódma osoba zakażona koronawirusem. To 43-letni mężczyzna, który był w stanie ciężkim. Diagnoza lekarzy wskazuje na śmierć z powodu zakażenia koronawirusem – czytamy w komunikacie resortu.

Obecnie w Polsce liczba zakażonych wzrosła do 563 (w tym 7 osób zmarł). Na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 36 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. 1 osoba zmarła.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments