W sobotę (15 maja) o godzinie 14 EDACH Budowlani Lublin zmierzą się z drużyną Orkan Sochaczew. Mecz odbędzie się w ramach XIV kolejki Ekstraligi Rugby.

W ten dzień, drużyna seniorów po raz drugi w historii zagra na głównej płycie Areny Lublin. W ramach XIV kolejki Ekstraligi Rugby rywalem Edach Budowlanych będzie Orkan Sochaczew. Bilety na mecz można nabyć w cenie 20 zł i 10 zł. Będą one dostępne w stadionowych kasach w dniu meczu.

EDACH Budowlani Lublin to klub sportowy, który powstał jesienią 1974 roku z osiedlowego klubu sportowego „Spójnia”. Pierwsze treningi sekcji rugby odbyły się w marcu 1975. Pierwszym trenerem rugbistów był wielokrotny reprezentant Polski Jan Jagieniak. W latach 2007-2009 Budowlani grali w II lidze. Obecnie, lubelscy rugbyści walczą o zwycięstwo w Ekstralidze Rugby.

Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Każdy z kibiców musi mieć na twarzy maseczkę ochroną (do momentu zajęcia miejsca na stadionie), obowiązek dezynfekcji rąk przy wejściu i zachowanie dystansu społecznego.

Fot. Dominika Polonis/Archwium

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments