„Największe Serce Światła” to kolejna akcja, której celem jest upamiętnienie tragicznie zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W Lublinie, serce zapłonie w środę (16 stycznia) o godzinie 20 na placu Łokietka przez ratuszem.

– Dla nas wszystkich nastały trudne dni. To bardzo trudny czas dla Polek i Polaków. Wszyscy boleśnie przeżywamy tragiczną śmierć prezydenta Pawła Adamowicza. Pojawiają się różne emocje, z którymi nie zawsze potrafimy sobie poradzić – mówią organizatorzy wydarzenia.

Uczestnicy przyniosą ze sobą świece. To one, zapalone i uniesione do góry będą symbolicznym światełkiem do nieba. Będzie to kolejny gest solidarności z pogrążonymi w żałobie mieszkańcami Gdańska.

Akcja ma charakter ogólnopolski. Odbędzie się nie tylko w największych miastach w kraju ale także w małych miasteczkach. Organizatorem wydarzenia jest Lubelski Komitet Obrony Demokracji.

Przypomnijmy, że prezydent Gdańska został zaatakowany przez nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Następnego dnia zmarł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments