„Największe Serce Światła” to kolejna akcja, której celem jest upamiętnienie tragicznie zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W Lublinie, serce zapłonie w środę (16 stycznia) o godzinie 20 na placu Łokietka przez ratuszem.

– Dla nas wszystkich nastały trudne dni. To bardzo trudny czas dla Polek i Polaków. Wszyscy boleśnie przeżywamy tragiczną śmierć prezydenta Pawła Adamowicza. Pojawiają się różne emocje, z którymi nie zawsze potrafimy sobie poradzić – mówią organizatorzy wydarzenia.

Uczestnicy przyniosą ze sobą świece. To one, zapalone i uniesione do góry będą symbolicznym światełkiem do nieba. Będzie to kolejny gest solidarności z pogrążonymi w żałobie mieszkańcami Gdańska.

Akcja ma charakter ogólnopolski. Odbędzie się nie tylko w największych miastach w kraju ale także w małych miasteczkach. Organizatorem wydarzenia jest Lubelski Komitet Obrony Demokracji.

Przypomnijmy, że prezydent Gdańska został zaatakowany przez nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Następnego dnia zmarł.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o