Tomaszów Lubelski to miasto dla ludzi aktywnych. Sportowa strona miasta prężnie rozwija się za sprawą kompleksu Siwa Dolina. Znajdziemy tu atrakcje również wiosną i latem. Warto wybrać się na ścieżki edukacyjne lub skorzystać z miejsc przeznaczonych na grupowy odpoczynek.

Kompleks został przystosowany tak, żeby zarówno najmłodsi, jaki osoby starsze miały tutaj możliwość odpoczynku i relaksu. Siwa Dolina jest bowiem miejscem, w którym znajdują się ścieżki piesze, rowerowe, a zimą również trasa narciarska.

Na nazywanej potocznie przez mieszkańców „siwce” znajdują się również specjalnie wyznaczone miejsca, gdzie można rozpalić ognisko, zorganizować piknik. Miasto organizuje tu również często imprezy kulturalne i sportowe.

Atrakcje dla każdego

Dookoła Siwej Doliny przebiega ścieżka przyrodniczo-edukacyjna w dwóch wariantach: 3 km i 5,5 km. Każda z nich posiada 10 przystanków, na których znajdują się tablice informacyjne i edukacyjne. Częściowo pokrywa się ona też z czarnym szlakiem turystycznym oraz popularnymi trasami rowerowymi i narciarskimi.

Dzięki nim zwiedzający mogą bliżej poznać strukturę lasu, gatunki flory i fauny oraz część zagadnień związanych z hodowlą i ochroną lasu. Na trasie ścieżki jest również arboretum, w którym znajdują się gatunki drzew obcego pochodzenia.

– Siwa Dolina już zakończyła sezon zimowy. Teraz na mieszkańców i turystów czeka sezon spacerów, wycieczek rowerowych i edukacyjnych. Siwka jest idealnym miejscem na spędzanie wolnego czasu zarówno zimą, jak i latem. Teraz na wiosnę jest tu pięknie, wszystko rozkwita, dlatego zapraszamy serdecznie do odwiedzania naszej Siwej Doliny – mówi Stanisław Pryciuk, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji „Tomasovia”.

Fot. Urząd Miasta Tomaszów Lubelski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments