SKENDE włączyło się w inicjatywę #WzywamyPosiłki. W ramach akcji centrum handlowe zapewnia całodzienne wyżywienie dla rodziców dzieci, przebywających na zamkniętym Oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Dzięki temu mali pacjenci przez cały czas mogą być ze swoimi opiekunami.

Ze względu na epidemię koronawirusa, w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, dyrekcja Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zdecydowała o zamknięciu Oddziału Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej.

Rodzice, którzy chcą zostać przy swoich dzieciach nie mogą zatem opuszczać szpitala i mieć kontaktu z osobami z zewnątrz. SKENDE zdecydowało się wesprzeć rodziców małych pacjentów i pokryć koszty ich całodziennego wyżywienia. Dzięki temu przebywający ze swoimi dziećmi opiekunowie otrzymują posiłki ze szpitalnej stołówki. Oznacza to, że mogą pozostać przez cały czas ze swoimi dziećmi. Akcja trwa od 10 kwietnia i będzie realizowana do 17 maja.

To nie jedyna pomoc okazana przez lubelską galerię handlową w czasie walki z koronawirusem. SKENDE wsparło również lokalną służbę zdrowia, przekazując produkty żywnościowe i środki czystości do szpitali. Artykuły trafiły do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie i Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments