Tor wrotkarski w Tomaszowie Lubelskim to pierwszy tor w Polsce spełniający obowiązujące w Europie i na świecie standardy. Powstał dzięki dużemu zainteresowaniu wrotkarstwem nie tylko mieszkańców miasta, ale także turystów z Polski i zagranicy.

– Poprzedni tor w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Tomaszowie o nawierzchni asfaltowej miał długość 500 m. Cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży oraz sekcji sportowych z całego województwa – wspomina Stanisław Pryciuk, dyrektor OSiR w Tomaszowie Lubelskim.

Obecnie miasto może pochwalić się 200-metrowym torem o profesjonalnej niebieskiej nawierzchni, jedynej uznawanej przez Światową Federację Sportów Wrotkarskich do rozgrywania zawodów mistrzowskich.

Wstęp na tor mają nie tylko sekcje sportowe i wyczynowi wrotkarze. Często korzysta z niego młodzież oraz dzieci z rodzicami. – Tor cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców miasta, ale i osób przyjezdnych z Polski i Ukrainy. Często nasza baza hotelowa nie jest w stanie zapewnić wystarczającej ilości miejsc noclegowych – dodaje dyrektor OSiR.

Tor wrotkarski w mieście stał się centrum aktywnej turystyki w mieście i znacznie wzbogacił ofertę OSiR-u, w której znajdują się korty tenisowe, hotel sportowy, siłownia, sauna i boisko piłkarskie. Zimą w ośrodku można skorzystać też z wyciągu narciarskiego i narciarskich tras zjazdowych i biegowych.

– Młodzież z Tomaszowa jest niezwykle nastawiona na aktywność sportową. Mam tu na myśli nie tylko drużyny i sekcje, które regularnie trenują w ośrodku, ale i dzieci, które chcą tu przychodzić i korzystać z naszych obiektów – dodaje Stanisław Pryciuk.

Na tomaszowskim torze wrotkarskim odbywały się już Torowe Mistrzostwa Polski, Puchar Roztocza, czyli Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego, Uliczne Mistrzostwa Polski, Meeting Roller Speed Skate, Grand Prix Lubelszczyzny o Puchar Burmistrza Tomaszowa Lubelskiego i wiele innych.

Tor wrotkarski znajduje się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Tomasovia” przy alei Sportowej 8 i jest otwarty w godzinach 7-15.

Fot. Urząd Miasta Tomaszów Lubelski

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments