Dla wielu z nas wakacje rozpoczęły się już dawno. Inni wciąż czekają na wymarzony urlop. Każdy z nas jest inny i od swojego wakacyjnego wypoczynku wymaga czegoś innego. Jedni uwielbiają spacery, sporty ekstremalne i spanie w namiocie, a innych zainteresuje wypoczynek na hotelowym leżaku w pełnym słońcu nad ciepłym morzem.

Warto jednak zastanowić się, gdzie szukać sprawdzonych miejsc wyjazdowych i gdzie nasz odpoczynek przyniesie zamierzony efekt. Jedne miejsca będą bardziej odpowiednie dla całych rodzin, inne świetnie sprawdzą się na wyjazdy dużymi grupami.

Wielu z nas wybiera wypoczynek za granicą. Przede wszystkim mamy wtedy gwarancję dobrej pogody, która nie zaskoczy nas z dnia na dzień długotrwałym deszczem. Dodatkowo, cztero i pięciogwiazdkowe hotele z wyżywieniem All Inclusive sprawiają, że czujemy się zupełnie inaczej niż w domu.

– Wyspy greckie to prawdziwa gratka dla chętnych poznania historii i zasmakowania kuchni, która ma wielu miłośników – mówi Marian Kryk, właściciel agencji Mega Podróże z Lublina. – Egipt natomiast wybierają osoby zainteresowane podziwianiem raf i nurkowaniem. Popularnością cieszy się nadal Bułgaria, choć tegoroczne ceny nie zawsze odpowiadają oczekiwaniom gości – dodaje.

Według naszego eksperta z biura Mega Podróże, kierunkiem z najbardziej korzystną relacją ceny do standardu jest Turcja. Za to Wyspy Kanaryjskie charakteryzują się europejskimi standardami i łagodnym klimatem.

– Ofert jest mniej niż w latach ubiegłych, przez co zarówno ceny, jak i możliwości są już inne niż wcześniej. Nie zachęcam, szczególnie tych, którzy wybierają się większą grupą, do czekania na ostatnią chwilę – podsumowuje Marian Kryk.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments