Bieganie w terenie, wystawa historyczna, spektakle i rodzinne pikniki – czeka nas weekend obfitujące w kulturalne atrakcje. Sprawdźcie nasze zestawienie weekendowych imprez.

Militaria – wystawa historyczna 2019

W piątek, 18 października, o godzinie 10 w Targach Lublin rozpocznie się wystawa historyczna. Zaprezentują się grupy rekonstrukcji historycznych, kolekcjonerzy, modelarze, muzea, wydawnictwa historyczne, eksploratorzy oraz firmy survivalowe.

Będziemy gościć autorytety z dziedziny archeologii i historii, konserwacji zabytków, przedstawicieli placówek muzealnych i archiwalnych, autorów książek i prac historycznych. Całość uświetni materiał filmowy, pokazy dynamiczne i wystawa zabytkowych pojazdów wojskowych.

XVII Kontestacje IMPRO

Warsztaty i jamy IMPRO, pokazy improwizacji ruchowej, teatralnej oraz muzyczno-wokalnej i tanecznej, a także kontestujące konwersacje – to wydarzenia, które odbędą się w ramach kolejnego XVII Studenckiego Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego „Kontestacje IMPRO” rozpoczynającego się w piątek (18 października). Każda z zaplanowanych atrakcji organizowana jest w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” w Lublinie.

Sportowy piknik „Na sygnale”

Pomogą niepełnosprawnemu Dawidowi i Oli, która zbiera na nową protezę – w niedzielę (20 października) na terenie Bike Parku w Lublinie odbędzie się charytatywny piknik organizowany pod hasłem: Na sygnale. Początek wydarzenia o godzinie 9. Ola Opolska i Dawid Fijołek są podopiecznymi Fundacji „W Dobrych Rękach” i mają po dwa lata. Od urodzenia nie mają oni w pełni wykształconych rączek. Aby móc sprawnie funkcjonować i prawidłowo się rozwijać wymagają trwałej i kosztownej rehabilitacji.

O godzinie 12 wystartuje bieg przełajowy na dystansie 3 tysięcy metrów o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji. Pakiet startowy można będzie kupić od godziny 9 w dniu imprezy. Od godziny 10 do 16 na wszystkich uczestników czekać będą też inne atrakcje sportowe, animacje, a na tych najmłodszych – liczne konkursy.

Globus Dual Slalom 2019

Kolarze zmierzą się ze sobą w niedzielę (20 października) na Globusie podczas zawodów Globus Dual Slalom 2019. Wystartują o godzinie 10. W zawodach wziąć udział mogą dzieci w wieku od 6 do 11 roku życia. W kategorii juniorzy mogą zmierzyć się ze sobą osoby w wieku od 12 do 18 lat, w kategorii open od 18 do 29, a w kategorii masters powyżej 30 roku życia. Osoby niepełnoletnie muszą mieć ze sobą zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

Miasteczko Zmysłów

Nauka poprzez zabawę, warsztaty oraz pokazy – to wszystko czeka na uczestników Miasteczka Zmysłów, które zorganizowane zostanie na Placu Teatralnym w najbliższy weekend (19 i 20 października). Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10. Główną atrakcją dla najmłodszych będzie strefa animacji. Ten punkt programu jest skierowany do dzieci w wieku od 4 do 8 lat. Dla tych młodszych zorganizowany zostanie kącik malucha, a na całe rodziny czeka wystawa interaktywna.

City Trail nad Zalewem Zemborzyckim

W sobotę (19 października) w ramach biegu City Trail z Nationale-Nederlanden wystartują biegacze z całej Lubelszczyzny. Start biegu głównego o godzinie 11. Zawodnicy wystartują nad Zalewem Zemborzyckim w okolicach Kempingu Dąbrowa i pokonają dystans 5 kilometrów. W Lublinie odbędzie się sześć biegów z tej serii.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments