Natalka i Kuba Rzedziccy to mali blogerzy z Lublina, który z niewielką pomocą rodziców postanowili oceniać różne lubelskie miejsca, organizujące atrakcje dla dzieci.

Dzieci bardzo wcześnie rozpoczęły swoją przygodę ze światem internetowych recenzji na YouTube. Natalka ma 6 lat, Kuba zaledwie 4. Jednak już odnoszą pierwsze sukcesy. Ich filmy na kanale “Natalka i Kuba oceniają” mają już po kilkaset wejść.

Każdy kolejny odcinek na kanale Natalki i Kuby można oglądać co piątek. Nie są to jednak nagrania z samej zabawy dzieci. To recenzje, które mają pomóc dzieciom i rodzicom w zorganizowaniu wspólnego czasu.

Dzieci polecają dzieciom

– Pomysł zrodził się, gdy wspólnie z żoną zastanawialiśmy się, gdzie możemy zabierać nasze dzieci, jakie zajęcia i miejsca są dla nich odpowiednie. Myśleliśmy, gdzie będziemy mogli bawić się razem z nimi, a gdzie dzieci spędzą czas same – mówi Łukasz Rzedzicki, tata Natalki i Kuby.

Każdy z filmów to porządna dawka wiedzy zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci. Dowiemy się z nich, czy miejsce podobało się 6-letniej Natalce, a jak bawił się 4-letni Kuba. Po szczegółowej recenzji przedszkolaków rodzice starają się też przekazać niezbędne informacje o miejscach parkingowych, cenach biletów, czasie trwania zabawy i informacjach o wieku dzieci mogących brać udział w zabawach, czy o niezbędnych akcesoriach, jak np. skarpetki antypoślizgowe, które dzieci powinny mieć podczas zabaw.

– Podróżujemy z rodzicami od dawna, ale od niedawna opowiadamy o naszych przygodach innym – mówi Natalka.

– Wcześniej nagrywaliśmy filmy z naszych wypraw wyłącznie dla siebie. Jednak kiedy znajomi zaczęli pytać o miejsca, które byśmy im polecili postanowiliśmy udostępniać nasze przygody na kanale – dodaje pan Łukasz.

Rozrywka dla całej rodziny

Mali blogerzy z Lublina zwiedzili już wiele miejsc w mieście i okolicy. Często są to sale zabaw, warsztaty i zajęcia organizowane, a także wystawy.

– Zwiedziliśmy papugarnię. Było tam bardzo kolorowo. Jak wystawiałem rękę to papugi chętnie na nią siadały. Nie bałem się – mówi Kuba.

– Po wyjściu z papugarni powiedziałam, że chciałabym tam pracować – śmieje się Natalka. – Ostatnio byliśmy też w centrum rozrywki Leopark, a lubelską trasę podziemną poleciła nam moja koleżanka – dodaje dziewczynka.

– Okazuje się, że takie miejsca jak Zamek Lubelski przystosowane są nawet dla dzieci w wieku Kuby. Było tam niesamowicie dużo multimediów dla dzieci – podkreśla tata małych blogerów. – Lepiliśmy tam garnki na tabletach i układaliśmy takie wielkie puzzle – dopowiada Natalka.

Szczere opinie

Pomysł prowadzenia kanału recenzującego miejsca dla dzieci zrodził się wspólnie w głowach całej rodziny. – Nie lubimy siedzieć w domu, lubimy podróżować. Nie zawsze jednak mieliśmy pomysł na ciekawe miejsce. Zdarzało się też, że mieliśmy wątpliwości, czy możemy pojechać z tak małym dzieckiem jak Kuba – mówi pan Łukasz.

Każdy może do nich napisać z prośbą o sprawdzenie danego miejsca z kamerą. – Najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że to dzieci polecają te miejsca dzieciom – mówi Natalka.

Recenzje nie zawsze są jednak pozytywne. – Kuba miał chwile zawahania, kiedy zwiedzał trasę podziemną – wyznaje pan Łukasz. – W filmiku Natalka bardzo polecała to miejsce, jednak zaznaczyliśmy, że młodsze dzieci nie będą aż tak zachwycone.

– Ten pożar miasta był straszny, więc Kuba trochę się bał – wyjaśnia Natalka.

Plany

Jest jeszcze wiele miejsc, do których mali blogerzy postanowili się wybrać, Czekajcie m.in. na recenzję Aqua Lublin, ZOO w Wojciechowie, w Zamościu i Farmę Iluzji.

Zobaczcie też, jak dzieci świetnie czują się przed kamerą i starają się pomagać swoim rówieśnikom przyjemnie spędzić czas wraz z rodzicami podczas różnych zajęć i spotkań dla dzieci.

Filmiki dzieci można zobaczyć na kanale YouTube

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Dominik
Dominik
4 lat temu

super !