Sezon letni w lotniczej siatce połączeń zaczyna się tradycyjnie pod koniec marca, ale Port Lotniczy Lublin już w najbliższą sobotę (16 marca) zainauguruje loty nad polskie morze.

To cieszące się bardzo dużym powodzeniem wśród mieszkańców Lubelskiego bezpośrednie połączenie z Gdańskiem, powraca po zimowej przerwie.

– Loty do Trójmiasta w sezonie letnim z naszego lotniska już wieloletnia tradycja. Bardzo się cieszę, że również w tym roku będzie można skorzystać z dogodnego i najszybszego połączenia do Gdańska. Dla mieszkańców naszego regionu to okazja do wypoczynku nad Bałtykiem i zwiedzenia Trójmiasta, od zawsze przyciągającego turystów. Warto jednak zwrócić uwagę, że z połączenia coraz częściej korzystają również osoby z Pomorza, żeby lepiej poznać nasz region, mający takie atrakcyjne perełki jak Kazimierz, Nałęczów, Zamość czy oczywiście Lublin, ale także Roztocze, z roku na rok coraz liczniej odwiedzane przez osoby spoza województwa lubelskiego – mówi prezes Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk.

Rejsy samolotów na tej trasie odbywać się będą dwa razy w tygodniu. Pierwszy lot już w tę sobotę, 16 marca, o godzinie 11. z Gdańska. Samolot wyląduje na lubelskim lotnisku o g. 12.15. Z powrotem wystartuje o g. 12.40, by na gdańskim lotnisku wylądować o 13.50.

Do końca marca połączenie, oprócz sobót będzie realizowane również w poniedziałki (wylot z Gdańska o 10.00, a z Lublina o 11.40). Z systemu rezerwacyjnego, obsługującej ten kierunek linii Ryanair, wynika, że od kwietnia samoloty będą latały w poniedziałki i czwartki. Bilety są już dostępne w serwisie przewoźnika na: www.ryanair.com

W tym roku oferta lotów wakacyjnych z Portu Lotniczego Lublin jest wyjątkowo bogata:

1. Antalya, Turcja, już od już od 28 kwietnia (w sezonie 5 razy w tygodniu)

2. Burgas, Bułgaria

3. Gdańsk

4. Hurghada, Egipt

5. Monastyr, Tunezja

6. Rodos, Grecja

7. Split, Chorwacja

Poza tym Port Lotniczy Lublin oferuje regularne połączenia z Bergamo (Włochy), Londynem (z dwoma przewoźnikami: Ryanair i Wizzair), Warszawą (5 razy w tygodniu od końca marca).

Źródło: Port Lotniczy Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments