W pierwszym kwartale 2022 roku ma zostać otwarta restauracja, należąca do spółki Alembik, której właścicielem jest przedsiębiorca i były polityk Janusz Palikot. Trwa remont kultowej „Czarciej Łapy”, bo taką nazwę według zapowiedzi ma nosić lokal na Starym Mieście.

– Nie ma jeszcze ostatecznej daty otwarcia, ale na pewno odbędzie się to roku w pierwszym kwartale 2022. Opóźnienie wynika z rozszerzonego zakresu prac remontowych lokalu. Także opóźnienia w dostawach zamówionych urządzeń i wyposażenia, wywołane pandemią COVID, wydłużyły planowany czas remontu – wyjaśnia Tomasz Czechowski, twórca koncepcji Czarciej Łapy w Lublinie.

Ten czas właściciele poświęcili na skompletowanie załogi, przygotowanie koncepcji kuchni, ale i piekarni, która będzie działać na miejscu.

– Na miejscu będą produkowane również alkohole – dodaje Czechowski. I zapowiada, że wkrótce poznamy więcej szczegółów.

Czarcia Łapa należy obecnie do Alembik Lublin sp. z.o.o. Beneficjentem rzeczywistym spółki Alembik Lublin jest były polityk Janusz Palikot. W miejscu po hiszpańskiej restauracji zamierza on produkować alkohol wysokoprocentowy, między innymi wódkę i whisky.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments