Od czwartku (7 marca) do niedzieli (5 maja) w murach Centrum Spotkania Kultur można oglądać drugą pokonkursową wystawę plakatu Ecuador Poster Bienal. Zgłoszono łącznie 1044 plakaty, z czego te najlepsze prezentowane są w Lublinie.

– Jest to świetna wystawa z fantastyczną ilością prac. I miejsce jest ekstra. Jestem pierwszy raz tutaj i jestem pod wielkim wrażeniem – mówi Andrzej Wieteszka, autor plakatów prezentowanych na wystawie.

Na wystawie znajdziecie ponad dwieście prac artystów z około osiemdziesięciu krajów z całego świata. Wśród nich znajdują się również prace uzdolnionych studentów. Prace zostały wybrane jako najlepsze spośród dziesięciu tysięcy nadesłanych zgłoszeń.

– Trudno mi rozgraniczyć kto ma większe doświadczenie, a kto mniejsze. Studenci robią czasem fantastyczne projekty – podsumowuje Wieteszka.

Główny konkurs i towarzysząca mu prezentacja odbyła się w Quito w Ekwadorze, a jego pomysłodawcą i głównym organizatorem był Christopher Scott, obecnie obejmujący stanowiska dyrektora Ecuador Poster Bienal.

Ecuador Poster Bienal ma głównie na celu integrację kultur, ale też promocję utalentowanych artystów z całego świata poprzez wirtualną „Gallery of Friends” oraz realne wystawy w prestiżowych miejscach.

Wystawa dostępna jest we foyer Sali Kinowej, Cichych Kątach +1, Alei Kultur na poziomie 0 oraz na poziomie +1. Dostępna dla zwiedzających jest codziennie w godzinach otwarcia Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Wstęp wolny.

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments