Listopad zaskoczy nas wysokimi temperaturami. W ciągu pierwszych 6 dni miesiąca możemy spodziewać się temperatur wyższych niż 14 st. C. – Zawdzięczamy to aktywnemu układowi wyżowemu znad wschodniej części Europy, który wymusi napływ z południa dość suchej i ciepłej masy powietrza – wyjaśnia Grzegorz Kołodziej, specjalista z Zakładu Meteorologii i Klimatologii UMCS.

1 listopada będzie bardzo ciepły. Zapomnijmy tego dnia o grubych kurtkach. Termometry pokażą nawet 20 st. Celsjusza. Co spowoduje, że groby bliskich odwiedzimy bez obaw przed deszczową aurą.

Temperatury przed pierwsze cztery listopadowe noce również nie będą niskie. Spodziewajmy się nawet 10 st. Celsjusza. Następnie, z uwagi na małą ilość zachmurzenia, będą się one obniżać nad ranem do nie mniej niż 6 st. C.

Kolejny tydzień miesiąca przyniesie już większą ilość opadów, niższe temperatury w ciągu dnia i nieznacznie cieplejsze noce. Spodziewajmy się napływu większej ilości wilgoci nad naszym województwem.

– Można więc oczekiwać, że do 11-13 listopada nie będzie znacznego ochłodzenia, jednak opady deszczu mogą pojawiać się częściej – mówi Grzegorz Kołodziej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments