W weekend 10 i 11 maja na terenach zielonych Politechniki Lubelskiej odbędą się Juwenalia 2024. W tym roku w zmienionej formie, od tego roku wejście na teren imprezy jest biletowane. Organizatorzy przygotowali dwa dni koncertów, które poprzedzą wydarzenia towarzyszące.

10 kwietnia odbyła się konferencja organizowana przez Samorząd Studencki Politechniki Lubelskiej – głównych organizatorów wydarzenia. Podczas konferencji organizatorzy zdradzili szczegóły imprezy. Poznaliśmy artystów, których uczestnicy będą mogli oglądać na scenie.

10 maja na juwenaliowej scenie wystąpią: Błąd Średniokwadratowy, Polska Wersja, Kwiat Jabłoni, Łydka Grubasa, Szpaku oraz WHITE 2115. W sobotę uczestnicy będą mogli posłuchać zwycięzców jednego z wydarzeń towarzyszących – zespołu ANTYREFLEKS. Na scenie pojawi się również PRO8L3M, Paluch, Otsochodzi oraz Lady Pank.

Bilety na wydarzenie są wciąż dostępne. Obecnie organizatorzy prowadzą sprzedaż trzeciej puli biletów:

  • Bilet jednodniowy normalny – 53,50 zł
  • Bilet 2-dniowy normalny – 96 zł
  • Bilet jednodniowy ulgowy – 37,50 zł
  • Bilet 2-dniowy ulgowy – 58,50 zł

Bilety 2-dniowe będą wymieniane na opaski 3 dni przed wydarzeniem.

W trakcie konferencji przewodniczący Samorządu Studenckiego Politechniki Lubelskiej Adam Leśniak zapowiedział również wydarzenia, które mają towarzyszyć Juwenaliom. Pierwszym wydarzeniem był Przegląd Kapel Studenckich, który odbył się 4 kwietnia, a jego zwycięzców usłyszymy na sobotniej scenie. Na 10 kwietnia zaplanowane jest Malowanie z winem, organizowane na Wydziale Budownictwa i Architektury. Na kolejne dni zaplanowane jest jeszcze Wielkie Grillowanie, Juwenalia na sportowo orgaznizowane we współpracy z siłownią ENDORFINA, Gra terenowa, dwudniowe Igrzyska Piwne, PRL party oraz Juwenaliowy before party.

– Tegoroczne wydarzenie jest biletowane, na samym początku staraliśmy się utrzymać tę tradycję, żeby jednak to wydarzenie nie było biletowane. Jednak w momencie, kiedy zobaczyliśmy kwoty, wszystkie ceny i jak to w tym roku wygląda, to jednak niestety postanowiliśmy wprowadzić to wydarzenie na etap biletowania. Tak na prawdę można powiedzieć, że Lublin był jednym z nielicznych miast, które jeszcze zachowywało tę tradycję, więc z takich pobudek między innymi musieliśmy podjąć decyzję o biletowaniu wydarzenia – mówi Adam Leśniak.

– Warto dodać, że bardzo ważne jest bezpieczeństwo. My teraz mamy pełną kontrolę nad ilością uczestników, wiemy kto na to wydarzenie przyjdzie, a ceny biletów są na prawdę niskie dla tak atrakcyjnego line-upu – dodaje Zbigniew Pater, rektor Politechniki Lubelskiej.

Wciąż trwają rozmowy na temat Korowodu Studenckiego, konkretne informacje zostaną podane na dniach.

Bilety na wydarzenie do kupienia na stronie: bit.ly/3VE82Ck

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments