Przed nami weekend, podczas którego nie zabraknie atrakcji. Sprawdziliśmy, na co warto się wybrać i co zobaczyć w Lublinie od piątku (1 marca) do niedzieli (3 marca).

Zwiedzanie z przewodnikiem

W sobotę macie kolejną szansę, by zwiedzić Lublin razem z przewodnikiem w ramach #PoznajLublinzPrzewodnikiem. Początek w sobotę o 13 z Centrum Inspiracji Turystycznej (Jezuicka 1/3). Spacerując z prawdziwymi pasjonatami miasta podziwiamy piękną architekturę, poznajemy historię, a przy okazji spędzamy miło czas w towarzystwie profesjonalistów. Bilety możecie kupić stacjonarnie lub online na przewodnik.lublininfo.com

Nocne zwiedzanie Lublina | Szlakami Unii Jagiellońskiej

Fundacja „Via Jagiellonica” zaprasza w piątkowy wieczór na zwiedzanie Lublina, w którym w czasach jagiellońskich narodziła się Rzeczpospolita Obojga Narodów oraz kwitł wielki handel między Zachodem a Wschodem, w nocy okazuje się być jeszcze bardziej tajemniczy. Nocne zwiedzanie Lublina rozpocznie się o godz. 18:00 przy pomniku Unii Lubelskiej. Program zaplanowany jest na minimum półtorej, maksimum dwie godziny, czyli do godz. 20:00.

Cena usługi przewodnickiej:

– dorośli – 25 zł (bilet normalny),

– studenci, emeryci i renciści – 20 zł (bilet ulgowy),

– dzieci, uczniowie – 15 zł (w ramach biletu rodzinnego).

Jest to oferta dla osób indywidualnych, kierowana wyłącznie do osób pełnoletnich oraz niepełnoletnich z uprawnionymi opiekunami.

Wcześniejsza rezerwacja jest obowiązkowa i wymaga potwierdzenia przez organizatora. Można jej dokonywać na numer: (81) 441-11-18 lub kom. 693-272-040.

Idziemy po skarb

Teatr Andersena zaprasza w piątek na godz. 9:30 i 11:30 na jedną z serii opowieści o przygodach Misia i Tygryska „Idziemy po skarb”.

Bilety indywidualne oraz specjalne (dla osób z orzeczoną niepełnosprawnością i ich opiekunów) na spektakle weekendowe można kupić w serwisie Bilety24 oraz w kasie teatru. Bilety grupowe na spektakle wymagają wcześniejszej rezerwacji mailowej lub telefonicznej w Dziale Organizacji Widowni i obowiązują tylko od wtorku do piątku. Telefon: +48 502 663 873/ organizacjawidowni@teatrandersena.pl

Dzienne zwiedzanie Lublina | Szlakami Unii Jagiellońskiej

Fundacja “Via Jagiellonica” zaprasza w piątek na dzienne zwiedzanie Lublina, w którym w czasach jagiellońskich narodziła się Rzeczpospolita Obojga Narodów oraz kwitł wielki handel między Zachodem a Wschodem. Do wyboru są cztery programy realizowane z przewodnikiem na: dawnych przedmieściach i Podzamczu, Starym Mieście, wzgórzu zamkowym oraz w siedzibie Muzeum Narodowego na Zamku.

Harmonogram:

godz. 10 – spotkanie przy pomniku Unii Lubelskiej, w programie dawne przedmieścia i/lub Podzamcze,

godz. 11 – spotkanie przy Bramie Krakowskiej, w programie Stare Miasto,

godz. 12 – spotkanie przy Bramie Grodzkiej, w programie wzgórze zamkowe,

godz. 13 – spotkanie przy Muzeum Narodowym na Zamku, w programie obiekty i ekspozycje ww. muzeum (uwaga! dodatkowo uzgodnione bilety: https://zamek-lublin.pl/wizyta/ceny-biletow/)

Cena usługi przewodnickiej dla MINIMUM 3 OSÓB na wybrany ww. program trwający około 1 godziny:

– dorośli – 25 zł (bilet normalny),

– studenci, emeryci i renciści – 20 zł (bilet ulgowy),

– dzieci, uczniowie – 15 zł (w ramach biletu rodzinnego).

Powyższa oferta dla osób indywidualnych, skierowana jest wyłącznie do osób pełnoletnich oraz niepełnoletnich z uprawnionymi opiekunami.

Wcześniejsza REZERWACJA jest obowiązkowa i wymaga potwierdzenia przez organizatora. Można jej dokonywać na numer: (81) 441-11-18 lub kom. 693-272-040.

Baron Cygański/ Opera Lubelska

W sobotę o godz. 18:00 i w niedzielę o godz. 17:00 w Operze Lubelskiej zostanie zaprezentowany Baron Cygański. To najpopularniejsze i najbardziej lubiane dzieło J. Straussa. Historia pięknej Cyganki – Saffi i jej miłości do węgierskiego szlachcica – Barinkaya, stała się inspiracją dla wielu pięknych melodii oraz malowniczych scenerii. Cygański żywioł przeplata się tu z wiedeńską elegancją, humor z refleksją, wielkie sceny zbiorowe z nastrojowymi ariami i duetami a muzyka J. Straussa nie wymaga rekomendacji. Bilety od 95 zł.

Wieczorami chłopcy wychodzą na ulice | Myslovitz – 25 lat Miłości w Czasach Popkultury

W sobotę o godz. 19:00 w CSK odbędzie koncert zespołu Myslovitz w ramach trasy 25 Lat Miłości w Czasach Popkultury. To wyjątkowa okazja do przypomnienia sobie tej wybitnej płyty, która na stałe wpisała się w historię polskiej muzyki rockowej. Bilety od 73,78 zł.

Spotkanie wokół książki Grzegorza Hryciuka “Przesiedleńcy. Wielka epopeja Polaków 1944 – 1946”

W piątek o godz. 18:00 w sali czarnej Ośrodka “Brama Grdzka – Teatr NN” w ramach cyklu “W bramie o książce” odbędzie się spotkanie z Grzegorzem Hryciukiem autorem książki: “Przesiedleńcy. Wielka epopeja Polaków 1944 – 1946”. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Portalem HistoriaBEZKITU.pl oraz Pracownią Instytutu Europy Środkowo-Wschodniej im. Jerzego Kłoczowskiego Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”. Wstęp wolny, podczas wydarzenia będzie możliwość zakupu książki.

Uśnijże mi, uśnij” | Koncert kołysanek staropolskich Teatr ATOFRI

Teatr Stary w Lublinie zaprasza w niedzielę o godz. 16:00 na muzyczną podróż z opowieściami o snach, zasypianiu, mruczankach i lulajkach. Widzowie usłyszą kołysanki z Lubelszczyzny, Kurpi i Wielkopolski grane na akordeonie, kontrabasie, ksylofonie i różnych instrumentach perkusyjnych. Bilet w cenie 40 zł.

Czasem myślę o umieraniu | Kino CSK

Na ten weekend Kino CSK zaplanowało pokazy filmu “Czasem myślę o umieraniu” w reżyserii Rachel Lambert. Fran (Daisy Ridley) jest przykładem typowej introwertyczki. Mieszka sama, stroni od ludzi, mimo że w pracy jest na nich poniekąd skazana, a jakiekolwiek głębsze relacje napawają ją autentycznym przerażeniem.

Do bólu uporządkowane życie kobiety wypełnia monotonia, a każdy dzień wygląda dokładnie tak samo. Śniadanie, kilka godzin spędzonych w biurze przed monitorem, powrót do domu, kolacja i sen.

Tyle, że tak naprawdę nikt nie wie, o czym Fran przez cały ten czas rozmyśla. Sposób na pokonanie codziennej nudy ma dość oryginalny, a jest nim snucie fantazji na temat tego, w jakich okolicznościach mogłaby umrzeć.

Od zwykłego wypadku samochodowego przez bardziej fantazyjne, a zarazem brutalne zdarzenia, jak chociażby uduszenie przez węża.

Z tych makabrycznych rozmyślań bohaterkę wybija nowy kolega z pracy, Robert (Dave Merheje), który ku jej zdziwieniu nie tylko interesuje się Fran, ale w końcu postanawia zaprosić ją do kina.

POKAZY

1 MAR | PIĄTEK | 19:00

2 MAR | SOBOTA | 19:00

3 MAR | NIEDZIELA | 18:00

Bilety |12/15 zł|: Kasa CSK oraz bilety.csklublin.pl

KOWBOJ – spektakl o Zbigniewie Matysiaku

W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” Lubelskie Centrum Konferencyjne we współpracy z Towarzystwem Gimnastycznym Sokół zapraszają w sobotę o godz. 19:00 na widowisko artystyczne KOWBOJ. KOWBOJ to spektakl mający na celu spotkanie współczesnego odbiorcy ze świadkami historii opowiadającymi o losach Zbigniewa Matysiaka. Zbigniew Matysiak ps. „Kowboj”, „Dym” był weteranem wojennym, zawodnikiem i trenerem rajdów motocyklowych i mentorem lubelskiej młodzieży, która z podziwem słuchała opowieści kreślących pejzaż zmieniającej się Polski od lat 1930 do współczesności. Wejście na wydarzenie jest bezpłatne. Wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja na stronie www.lck.lubelskie.pl

Historia o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim

W lubelskiej adaptacji „Historyji …” twórcy łączą różne światy: sacrum i profanum, codzienność z religijnością, to co współczesne, z tym co dawne. To też wyjątkowe spotkanie aktorów teatru repertuarowego z Teatru im. Juliusza Osterwy z aktorami Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. We wspólnej pracy zespół aktorski, budujący spektakl pracował zgodnie z zasadą wzajemności, która jest charakterystyczna dla gardzienickiego stylu.

Repertuar:

1 marca 2024, godz. 11:00 i 19:00

2 marca 2024, godz. 19:00

3 marca 2024, godz. 17:00 | Spektakl dla seniorów

RODZAJE I CENY BILETÓW

normalne 40 – 95 zł w zależności od miejsca

ulgowe od 20 do 75 zł w zależności od miejsca

Szczegółowe informacje o rodzajach i cenach biletów dostępne są na stronie https://www.teatrosterwy.pl/pl,0,s191,bilety.html

Kongres Aktywni Młodzi

W piątek na Starym Mieście w Hotelu Ibis Styles o godz. 11:00 rozpocznie się kongres “Aktywni Młodzi”. Podczas spotkania poza częścią oficjalną odbędzie się również panel dyskusyjny ” Jak skutecznie aktywizować młode pokolenia?”. Kongres organizowany jest w ramach realizowanego zadania publicznego „Aktywni Młodzi”, które finansowane jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności- Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy. Zadanie to dotyczy priorytetu pierwszego, czyli regrantingu na terenie Województwa Lubelskiego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments