Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego posiadacza zarejestrowanego pojazdu. Ceny polis potrafią przyprawić o zawrót głowy, zwłaszcza w przypadku młodych i niedoświadczonych kierowców, którzy za ubezpieczenie płacą najwięcej. W wyliczeniu wysokości składki ubezpieczyciel szacuje bowiem ryzyko, że dany klient spowoduje szkodę. Na jakie aspekty należy zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie OC? O jakich pakietach dodatkowych warto pomyśleć?

Czy warto kupić samo ubezpieczenie OC?

Zakres ubezpieczenia OC jest taki sam dla wszystkich firm ubezpieczeniowych. Jest to tzw. ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Jeśli kierowca doprowadzi do zdarzenia drogowego, posiadane przez niego ubezpieczenie pokryje koszty likwidacji szkody. Z tego względu, OC jest obowiązkowe dla każdego posiadacza zarejestrowanego pojazdu. Ubezpieczyciele starają się ocenić ryzyko i na tej podstawie wyliczają wysokość składki. Wpływ ma wiele czynników: doświadczenie kierowcy, bezszkodowa jazda, model, marka i rocznik pojazdu, moc i pojemność silnika. Jednak ubezpieczenie komunikacyjne oferuje szereg pakietów dodatkowych, które mają zapewnić szerszy zakres ochrony. Należy pamiętać, że samo ubezpieczenie OC nie zapewnia szerszej ochrony i z tego względu warto pomyśleć o dobraniu pakietów pod kątem indywidualnych potrzeb.

Jakie pakiety warto wykupić w ubezpieczeniu komunikacyjnym?

Ubezpieczenie OC zawsze warto rozszerzyć o NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, które chroni nie tylko kierowcę, ale również jego bliskich i pasażerów. Cena tej polisy zależy od sumy gwarantowanej odszkodowania, jaką będzie można uzyskać w ramach NNW. Ważnym udogodnieniem jest także Assistance, czyli kompleksowe wsparcie kierowcy w losowych sytuacjach na drodze (np. holowanie na koszt ubezpieczyciela w przypadku awarii auta). Najkosztowniejszym pakietem jest AC (autocasco), które zapewnia wypłatę odszkodowania w przypadku uszkodzenia samochodu z własnej winy lub w skutek warunków atmosferycznych i kradzieży pojazdu. Na stronie ubezpieczamy-auto.pl/ubezpieczenie-komunikacyjne/ możesz dowiedzieć się więcej o pakietach dodatkowych, w tym również o ubezpieczeniu szyb i opon.

Co zrobić, aby mniej zapłacić za OC?

Na ubezpieczeniu OC można zaoszczędzić, kupując je w szerszym pakiecie, np. z NNW i Assistance. Wówczas samo OC może być tańsze nawet o kilkanaście procent. Dodatkowo, ubezpieczenie warto opłacić jednorazową wpłatą, ponieważ przy rozdzieleniu płatności na raty, łączna suma do zapłaty jest wyższa. Młodzi i niedoświadczeni kierowcy mogą skorzystać ze wsparcia rodziców. Jeśli bardziej doświadczony kierowca zostanie współwłaścicielem pojazdu, ubezpieczenie OC będzie tańsze. Warto także poświęcić odrobinę czasu na porównanie wielu ofert, jako iż rozstrzał cenowy w przypadku OC może być naprawdę duży.

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie auta dostosowane do swoich potrzeb?

Coraz większa liczba kierowców wybiera ubezpieczenie komunikacyjne przez Internet, korzystając z pomocy wygodnej porównywarki ubezpieczeń dostępnej na stronie ubezpieczamy-auto.pl. W serwisie dostępny jest formularz, w którym uzupełnia się najważniejsze informacje potrzebne do wyliczenia składki. Następnie można porównać oferty wielu firm ubezpieczeniowych – strona oferuje przejrzysty układ z wyszczególnieniem zakresu ochrony oraz ceny ubezpieczenia. To obecnie najlepszy sposób na znalezienie najkorzystniejszego ubezpieczenia komunikacyjnego w dobrej cenie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments