Polak Optyk to salon optyczny stawiający na jakość i profilaktykę. Jego właściciele chcą, by ich firma kojarzona z nazwiskiem założycieli, oferowała klientom kompleksowe usługi na najwyższym poziomie.

O profesjonalnych usługach optycznych, trendach w optometrii i okulistyce oraz wizji rodzinnej firmy rozmawiamy z Luizą i Robertem Polak.

Dlaczego optometria, optyka i okulistyka?

Są to dziedziny nierozerwalnie połączone ze sobą. Kiedy przychodzi do nas klient-pacjent, my myślimy o nim kompleksowo. Na badaniu w gabinecie nasi specjaliści oceniają czy pacjent nie ma chorób oczu, zaburzeń procesów widzenia, określają starannie moce i rodzaje okularów lub soczewek kontaktowych. W salonie optycznym profesjonalnie i zgodnie z trendami w modzie dobieramy oprawy okularowe. Okulary wykonujemy własnoręcznie w pracowni optycznej. Mamy więc nadzór od początku do końca, dzięki czemu nasi pacjenci widzą jak najlepiej. Nie da się dobrze prowadzić usług optycznych samodzielnie, bez współpracy ze specjalistami: optometrystą i okulistą. Wszędzie na świecie te trzy dziedziny wzajemnie dopełniają się.

Co wyjątkowego znajdą u Państwa klienci?

Nasi klienci dostrzegają u nas zaangażowanie w nasza pracę, bo optyka i optometria są naszą pasją. To daje prawdziwe efekty wyrażające się tym. że nasi pacjenci widzą w okularach u nas wykonanych najlepiej jak mogą. Jeżeli komuś do prawidłowego widzenia potrzebna jest terapia wzrokowa, to poprowadzi ją optometrysta, a jeśli potrzebne jest leczenie to prowadzi je okulista. Zajmujemy się klientem/pacjentem od A do Z: od badania wzroku do wykonania okularów. Komunikacja pomiędzy naszymi specjalistami jest tak duża, że jesteśmy w stanie podejść do każdego indywidualnie, przez co wykonujemy okulary i soczewki kontaktowe skomplikowane przy nietypowych wadach wzroku. Przy takiej współpracy specjalistów ryzyko błędów pomiędzy etapami jest znikome, a efekty ogromnie cieszą naszych pacjentów.

Cele jakie stawią przed sobą Państwo jako salon optyczny?

Głównym celem jest sprawować opiekę nad wzrokiem w naszej lokalnej społeczności. Robimy to w sposób profesjonalny i rzetelnie. Pracownie optyczne i gabinety stale wyposażamy w nowoczesny sprzęt i urządzenia medyczne, np. OCT, Topograf rogówki. Nasi specjaliści stale podnoszą swoje kwalifikacje, śledzą i zapoznają się z aktualną wiedzą medyczną, którą od razu wykorzystują w gabinetach dla dobra pacjentów. Nie mielibyśmy tylu zadowolonych klientów, gdyby nie to, że po dokładnym badaniu wykonujemy okulary sami. Robimy je precyzyjnie, zgodnie z normami optycznymi, po to, aby pacjent mógł w końcu dobrze widzieć. Chcemy, aby klienci nam ufali i do nas wracali.

Na jakie aspekty okulistyki i optometrii kładą Państwo największy nacisk?

Najważniejszym aspektem, zarówno w optometrii, jak i okulistyce, jest dokładna diagnostyka. Musimy dobrze diagnozować choroby oczu, gdyż wiele z nich za późno wykrytych, daje gorsze rokowania na jakość widzenia do końca życia. Żyjemy obecnie dłużej, konsekwencją tego jest to, że w starszym wieku wielu pacjentów leczy choroby oczu związane z wiekiem i chorobami cywilizacyjnymi. Chcemy je wykrywać na jak najwcześniejszym etapie i dobrze je leczyć, dlatego gabinety wyposażyliśmy w nowoczesne urządzenia medyczne, jak OCT z angiografią, która jest najdokładniejszą metodą badań chorób oczu. Badamy za pomocą OCT nawet przepływ krwi w naczyniach krwionośnych siatkówki, ale bez podawania kontrastu żylnego, przez co badanie jest całkowicie bezpieczne dla pacjenta. Bardzo dokładnie dobieramy okulary, soczewki kontaktowe. Wiemy jak to jest bardzo ważne, bo z powodu źle dobranych lub źle wykonanych okularów ludzie mają bóle i zawroty głowy, trudności z koncentracją i nauką, widzą gorzej niż mogliby. Ogromnie ważnym aspektem w tych czasach są soczewki kontaktowe, dlatego dobieramy soczewki chyba wszystkie, na przykład progresywne, twarde, do stożka rogówki, terapeutyczne/skleralne, otrokeratologiczne. Do tego celu wyposażyliśmy gabinety w topografy rogówki. Cywilizacyjną chorobą jest Zespół Suchego Oka. Aby dobrze diagnozować go i leczyć wykonujemy meibografię. Zajmujemy się pacjentami z postępującą krótkowzrocznością. Ogromnie ważny dział w naszych usługach to jest rehabilitacja wzrokowa. Wykorzystujemy ją nie tylko do terapii zezów, niedowidzeń , podwójnego widzenia, ale również przy problemach z nauką, czy w postępującej krótkowzroczności.

Dlaczego profilaktyka u dzieci jest tak ważna?

Układ wzrokowy u dzieci rozwija się i bardzo ważne jest wczesne wychwycenie różnych zaburzeń. Dlatego profilaktyczne badania wzroku u dzieci są bardzo ważne. Jeśli odpowiednio wcześnie nie wychwycimy anomalii, to dana funkcja nie rozwinie się prawidłowo i człowiek do końca życia będzie gorzej np. widział. Szybkie korygowanie ich spowoduje, że dalej wzrok prawidłowo rozwija się. Proces ten wspomagamy terapią wzrokową. Z naszej wiedzy wyrasta duże poczucie odpowiedzialności, a mało jest specjalistów badających dzieci, dlatego też specjalizacją, na którą stawiamy jest optometria pediatryczna.

Firma rodzinna?

Optometria i okulistyka są to rozległe dziedziny naukowe dzielące się na wiele specjalizacji. Chcąc kompleksowo sprostać potrzebom wzrokowym naszych pacjentów, nie możemy żadnej specjalizacji zaniedbywać. Potrzebujemy więc dobrych specjalistów. Dlatego cieszymy się, że do naszego zespołu dołącza córka Emilia, kończąca edukację na uczelni zdobywającej wyróżnienia za kształcenie w dziedzinie optometrii nie tylko w Polsce ale i za granicą. A jaką specjalizację wybierze druga córka Oliwia, dowiemy się niedługo.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments