Bawią do łez swoją pomysłowością. Są głośni, szaleni i nie sposób oderwać od nich wzroku. Poławiacze Pereł, bo o nich mowa, powracają na stałe. W piątek (14 września) rozpoczyna się cykl ich występów, których nie możecie przegapić. Dobra zabawa gwarantowana.

Poławiacze Pereł to grupa sześciu mężczyzn, którzy od 2015 roku trudnią się improwizacją teatralną. Należą do niej: Przemysław Buksiński (sprowadził improwizację z Kanady do Polski), aktorzy Łukasz Szymanek i Remigiusz Jankowski, Marcin Wąsowski i Michał Łysiak z Kabaretu Świerszczychrząszcz oraz Mirek Urban – psycholog, pasjonat żonglerki. A czym jest ten rodzaj sztuki? To nic innego jak tworzenie widowiska “na gorąco”, w interakcji z publicznością, która podrzuca tematy kolejnych inscenizacji. Zadaniem aktorów jest odegrać zasugerowany wątek tak, by rozbawić widownię do łez. Komizm słowny przeplatany jest komizmem sytuacyjnym, odpowiednio dobraną mimiką i gestykulacją. Nie brakuje też rekwizytów ubarwiających show.

Występy Poławiaczy Pereł są rodzajem eksperymentu. Żaden z członków nie zna tematów, które zostaną poruszone przez widownię. Scena i widownia kreują bohaterów, którzy na forum mierzą się z problemami, rozwiązują je lub są nimi przygniatani. Często podczas spektakli pojawiają się pomysły nowych form gry aktorskiej, które natychmiastowo są włączane do występu. A już od 14 września aż do końca roku będziecie mieć okazję zagrać z Poławiaczami podczas występów z cyklu “Lublin-Piwnica Kultury”. Gdzie? W piwnicach Centrum Kultury przy ul. Peowiaków 12. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie CK.

 

Program:

14 września 2018 godz. 20:00

19 października 2018 godz. 20:00

15 listopada 2018 godz. 20:00

13 grudnia 2018 godz. 20:00.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments