Kolędy i pastorałki zaśpiewa lubelski chór Świdnik Gospel Choir wraz z chórzystami Gospel Rain w niedzielę (26 stycznia) w kościele pw. Piotra Apostoła w Lublinie. Początek wydarzenia o godzinie 19.

– Czas wspólnego kolędowania dobiega końca. Będzie to idealna okazja, by jeszcze raz przypomnieć sobie tradycyjne i bardziej współczesne utwory świąteczne – zachęca Krystyna Cugowska, wokalistka Świdnik Gospel Choir oraz Gospel Rain.

Kiedyś kolędy nazywano rotułami, symfoniami czy kantykami. Sama nazwa kolęda na określenie pieśni bożonarodzeniowych pojawiła się dopiero na przełomie XVII i XVIII wieku. Niektóre kolędy śpiewane do dziś mają po kilkaset lat. – Nic tak nie łączy ludzi jak muzyka. Mamy nadzieję, że wspólnie pośpiewamy, by tradycji stało się zadość – uśmiecha się artystka.

Utwory, jakie będziemy mogli usłyszeć w ramach koncertu zostały zaaranżowane przez Grzegorza Głucha, Grzegorza Urbana i Filipa Siejkę. Natomiast zaśpiewane zostaną przez Kasię Kusy, Krystynę Cugowską, Kasię Siarkę, Agnieszkę Czarnotę, Renatę Barańską-Gumieniak, Piotra Mazurka, Michała Denisa i Grzegorza Głucha.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments