We wtorek (4 października) o godz. 10 na Stadionie Lekkoatletycznym rusza pierwsza edycja organizowanych przez Akademicki Związek Sportowy zawodów dla uczniów klas 4-6 pod nazwą Szkoła Pełna Aktywności!

Szkoła Pełna Aktywności to inicjatywa mająca na celu popularyzację aktywności wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Dzięki tej przygodzie, uczniowie mają okazję spędzić wyjątkowy dzień w nowym roku szkolnym. Kilka godzin wspólnej zabawy obfitować będzie w konkurencje szybkościowe, celnościowe i sprawnościowe. Nie zabraknie również zadań umysłowych i zagadek.

– Do wspólnej zabawy zapraszamy drużyny z Lubelszczyzny składające się z pięcioosobowych reprezentacji klas 4-6. Rywalizacja młodych sportowców rozpocznie się już w najbliższy wtorek 4 października o godz. 10:00 na Stadionie Lekkoatletycznym przy Al. Piłsudskiego 22 w Lublinie – zachęcają organizatorzy.

Drużyny zmierzą się w dziesięciu konkurencjach, które będą połączeniem sportu z elementami pełnej uśmiechu zabawy, zagadkami logicznymi i testem pracy w grupie: wspólne wiosłowanie na ergometrze wioślarskim, rzuty do kosza, sztafeta, budowanie wieży/zamku z kartonów/skrzynek lub układanie puzzli, ułożenie wierszyka z podanymi hasłami, konkurencja celnościowa, przejście toru przeszkód, głuchy telefon, wyścigi w workach oraz zagadkowo brzmiąca konkurencja pod nazwą: „wyginam śmiało ciało”

Zwycięzcy odbywającej się w Lublinie rundy eliminacyjnej otrzymają bilet na finałowe zawody na Mazutach w których mierzą się ze swoimi kolegami z Opola, Wrocławia, Warszawy, Olsztyna i Rzeszowa.

Organizatorem wydarzenia jest Akademicki Związek Sportowy przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Miasta Lublin.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments