W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie przy ul. Herberta 21 powstanie nowy Oddział Pulmonologii dla pacjentów zakażonych wirusem Sars-Cov-2, innymi infekcjami zakaźnymi oraz pacjentów postcovidowych. Dyrektor szpitala Piotr Matej podpisał umowę na realizację inwestycji z dyrektorem handlowym Climatic System Jarosławem Adamkiem.

Inwestycja o wartości blisko 10 mln zł obejmuje budowę nowego dwukondygnacyjnego budynku. Zostanie on połączony z istniejącym już budynkiem wchodzącym w skład kompleksu szpitalnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SPZOZ w Lublinie. Budynek będzie realizowany w systemie modułowym, a sam proces będzie wykonany w systemie „zaprojektuj, wybuduj”.

Nowy oddział będzie dysponował 40 łóżkami. Powstająca pulmonologia powstaje z myślą o chorych zakażonych wirusem SarsCov-2, innymi infekcjami zakaźnymi oraz pacjentach postcovidowych, co odpowiada na aktualną sytuację epidemiczną i potrzeby badanych. Zwiększony reżim sanitarny polepszy bezpieczeństwo wszystkich przebywających na oddziale osób, w tym personelu. Oddział został zaprojektowany zgodnie z obowiązującymi wymogami stawianymi oddziałom zakaźnym.

– W okresach wzmożonego zachorowania w nowym Oddziale Pulmonologii będziemy przyjmować pacjentów covidowych, a po tym okresie będzie ogromna potrzeba leczenia pacjentów postvcovidowych. Teraz mamy dwa oddziały pulmonologii: jeden zlokalizowany przy ul. Biernackiego, drugi – przy ul. Herberta. Te dwa oddziały już niedługo będą mieściły się w jednej lokalizacji przy ul. Herberta – podkreśla Piotr Matej, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lublinie.

Koszt inwestycji to blisko 10 mln zł. Zadanie to jest finansowane z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 i budżetu województwa lubelskiego. – Myślę, że w połowie tego miesiąca rozpoczną się prace związane z wykonywaniem fundamentów, natomiast same moduły powinniśmy dostarczyć w październiku. Termin jest ambitny, ale to nie jest pierwsza realizacja, którą robimy w krótkim terminie – mówi Jarosław Adamek, dyrektor handlowy Climatic System.

Fot. UM Lublin

Wizualizacje: UM Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments