Przed nami weekend, podczas którego nie zabraknie atrakcji. Sprawdziliśmy, na co warto się wybrać i co zobaczyć w Lublinie od piątku (5 maja) do niedzieli (7 maja).

Juwenalia

Już w piątek startują Juwenalia Politechniki Lubelskiej. Pierwszego dnia o godz. 17.30 na schodach Ratusza nastąpi przekazanie kluczy do bram miasta studentom przez prezydenta Lublina. Następnie przedstawiciele Samorządów Studenckich ruszą w stronę placu Litewskiego i poprowadzą korowód studencki. Po nim na terenach zielonych Politechniki Lubelskiej zaczną się koncerty. W sobotę koncerty zaczynają się od godz. 18.

PROGRAM

5 maja: TRIBBS, KUBAŃCZYK, RETO, GUZIOR

6 maja: 1 miejsce PRZEGLĄDU KAPEL STUDENCKICH, KABE X MISZEL, OSTR, GIBBS, BEATA I BAJM

Gospel w Chatce Żaka

W sobotę o godz. 18 w Chatce Żaka odbędzie się koncert „The Celebration”. Wystąpią zespoły: The Helping Hand, Zcc band, Afm choir, ICFL worship team, Jengwa family, Miss Daisy, Catholic Choir, The voices i Miss Sheerrie. Wstęp wolny.

Majówka w Centrum Kultury

W piątek od godz. 15.00 w Wirydarzu Centrum Kultury impreza w rytmie hip hop, r’n’b i house. Tradycje wielokulturowego Podlasia, język natury oraz współczesny żargon elektroniki i samplowanych dźwięków połączą się w występie Karoliny Cichej, Sw@dy i Spółki, 6 maja o godz. 20.30.

Z kolei przed widownią Warsztatów Kultury w Lublinie wystąpi xDZVØNx. Duet z Wrocławia wykonujący muzykę elektroniczną zagra w ramach cyklu Strefa Innych Brzmień, 5 maja o godz. 20.00.

Kino CSK

„Bo się boi” to pełna czarnego humoru opowieść o człowieku, który panicznie boi się wszystkiego. Jednak telefon od matki zmusi go do wyruszenia w epicką podróż, która okaże się wspaniałą przygodą, dzięki której pokona swoje najgłębiej skrywane lęki. Śmiała i wymykająca się konwencjom czarna komedia „Bo się boi” będzie widowiskową filmową odyseją. Najnowsze dzieło Ariego Astera, twórcy głośnych „Midsommar. „W biały dzień” i „Dziedzictwa. Hereditary”, to produkcja spod szyldu A24 z największym jak dotąd budżetem w historii studia. W filmie w roli głównej zobaczymy jednego z najbardziej rozchwytywanych aktorów Hollywood, nagrodzonego Oscarem Joaquina Phoenixa („Jocker”, „C’mon, C’mon”). Za kamerą w najnowszym filmie Astera ponownie stanął Paweł Pogorzelski.

Seanse 5 i 6 maja o godz. 19 i 7 maja o godz. 18. Bilety 12/15 zł.

Muminki w Andersenie

W ofercie nie zabraknie też ciekawych wydarzeń dla dzieci. Na spektakl o dobrze znanych wszystkim dzieciom i dorosłym trollach zaprasza Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie. „Muminki” do obejrzenia w od 5 do 7 maja. Informacja o biletach i godzinach spektakli na stronie Teatru Andersena.

Na sportowo

W zmaganiach sportowych wspierać można także zawodników z niepełnosprawnościami podczas I Ogólnopolskiego Turnieju Boccia „Zintegrowani 2023″ (6 – 7 maja Hala MOSiR Lublin, al. Piłsudskiego 22, od godz. 9.00).

Wróblewski i po… Sztuka realizmu bezpośredniego

Do 27 sierpnia w Muzeum Narodowym w Lublinie można oglądać wystawę poświęconą Andrzejowi Wróblewskiemu. Był jednym z najwybitniejszych polskich malarzy XX wieku. Krótkie życie artysty zaowocowało wieloma oryginalnymi rozwiązaniami artystycznymi i tematami, w kolejnych dekadach podejmowanymi w różnych artystycznych ujęciach. Bilety na stronie www.bilety.mnwl.pl

Sezon Lublin

1 maja wystartowała kolejna edycja Sezonu Lublin. Podobnie jak w ubiegłym roku, akcja przyjęła formę zabawy z nagrodami – za skorzystanie z oferty turystycznej partnerów, mieszkańcy i turyści będą mogli odebrać atrakcyjne gadżety miejskie. W tym czasie turyści i mieszkańcy mogą skorzystać z 96 różnorodnych ofert przygotowanych przez 80 partnerów akcji. Uczestnik, który skorzysta z określonych produktów lub usług u partnerów, otrzyma każdorazowo naklejki do zbierania w specjalnym karnecie. Zestaw naklejek będzie można wymienić na miejskie gadżety – 10 naklejek upoważnia do otrzymania butelki próżniowej z oryginalnym grawerem, natomiast za 25 zebranych naklejek uczestnicy otrzymają powerbank o wysokiej pojemności. Nagrody będą wydawane w Centrum Inspiracji Turystycznej przy ul. Jezuickiej 1-3.

Planeta Lublin

Do połowy maja w Domu Kultury LSM można oglądać wystawę Piotra Fąfrowicza. Piotr Fąfrowicz to ceniony w Polsce i za granicą malarz i ilustrator, obchodzący w tym roku 25-lecie swojej twórczości artystycznej. Urodził się w 1958 roku w Białymstoku, dzieciństwo spędził w Szczecinie. Absolwent historii sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Obecnie mieszka i tworzy w Lublinie. Jego twórczość była prezentowana na wielu wystawach indywidualnych oraz zbiorowych. Na wystawie w Domu Kultury LSM, zatytułowanej „Planeta Lublin” artysta prezentuje dzieła przedstawiające nasze piękne miasto, z jego charakterystyczną architekturą.

Wystawa w Galerii Saskiej

Do 23 lipca w Galerii Saskiej (ogrodzenie Ogrodu Saskiego) można oglądać prace Julii Mirny, ilustratorki i graficzki. Urodzona w 1988 roku w Gdyni, pochodzi z Sopotu, obecnie mieszka w Warszawie. Absolwentka Wydziału Grafiki warszawskiej ASP, na której przez ostatnie dwa lata prowadziła Pracownie Gościnną o kierunku Animacja na Wydziale Sztuki Mediów. Tworzy ilustracje, animacje, plakaty festiwalowe i filmowe, a także okładki płyt muzycznych.

Majówka z Lubelskim Rowerem Miejskim

Do 14 maja można jeszcze skorzystać ze specjalnej oferty promocyjnej Lubelskiego Roweru Miejskiego, która umożliwia wypożyczenie jednośladu za symboliczną „złotówkę”. W dniu startu systemu na ulicach pojawiło się około 400 rowerów rozlokowanych w 84 stacjach. Z początkiem maja przybędzie 128 kolejnych, co oznacza, że do dyspozycji użytkowników będzie około 520 jednośladów oraz blisko 130 stacji. Jest to idealna okazja do wspólnej wycieczki rowerowej po Lublinie. Użytkownik za wszystkie swoje wypożyczenia płaci jedynie 1 zł. Kwota ta jest mu pobierana z opłaty inicjalnej uiszczanej podczas rejestracji, która w początkowym okresie także wynosi „złotówkę”. Przez cały okres promocji aplikacja działa w ograniczonym zakresie, tj. umożliwia tylko wypożyczenie i zwrot.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments