Bovska, Grażyna Łobaszewska, Kamil Bednarek, Dawid Kwiatkowski, Antonina Krzysztoń, Józef Broda, Adam Krylik, Mate.O, Dana Vynnytska i Agnieszka Musiał – to oni wystąpią 14 stycznia w hali Globus podczas wydarzenia odbywającego się pod hasłem: Betlejem w Polsce. Koncert w Lublinie będzie finałem tegorocznej trasy. Start o godzinie 19.

Trasa Betlejem w Polsce odbywa się już po raz trzeci. W tym roku najbardziej znani polscy i zagraniczni artyści odwiedzili czternaście miast. Koncert w Lublinie jest podsumowaniem tegorocznej trasy.

Utwory bożonarodzeniowe, kolędy i pastorałki z Polski, Armenii i z krajów arabskich. Kompozycje serbskie, norweskie, niemieckie, angielskie, irlandzkie, baskijskie, cejlońskie, ukraińskie, hebrajskie, etiopskie i te stworzone przez kanadyjskich Indian usłyszymy w nowych aranżacjach. Zagraniczne kolędy usłyszymy jednak w polskim tłumaczeniu.

W Lublinie zagra dla Was również słynny Atom String Quartet, Kapela Maliszów oraz bułgarsko-rumuńska orkiestra dęta – Fanfara Moldova. Pod kierownictwem Jana Smoczyńskiego zagrają wyjątkowi wokaliści i instrumentaliści z Polski oraz ze świata, między innymi Yazeed Sakhnini – Arab z Nazaretu, Adeb Chamoun – perkusista o syryjsko-ormiańskich korzeniach i Yaron Cherniak – Żyd z Jerozolimy.

Bilety dostępne są w cenach 50, 60 i 80 złotych. Dochód z trasy jest przeznaczony dla osób potrzebujących. Wydarzenie ma charakter charytatywny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments