W czwartek (16 grudnia) na placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur stanie krwiobus. Będzie w nim można oddać krew, a na tych którzy to zrobią czekać będzie darmowa choinka. Krew można oddać od godziny 9 do 14.

Lasy Państwowe w ramach akcji „Choinka dla życia” przygotowały świąteczne, naturalne drzewka dla Honorowych Dawców Krwi. Akcja odbędzie się we współpracy z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, łącznie w ponad 40 punktach w całej Polsce.

– Święta to piękny, rodzinny czas. W naszych domach stanie bożonarodzeniowa choinka. Ważne, by było to naturalne drzewko, pachnące lasem. Proponując takie drzewka, chcemy zachęcić wszystkich, by w te święta podarowali wyjątkowy prezent, jakim jest krew, bezcenny dar życia – mówi Józef Kubica, p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych.

– Krew jest jednym z najbardziej pożądanych „leków”, którego niczym nie można zastąpić. Tylko dzięki ofiarności Honorowych Dawców Krwi możliwe jest niesienie pomocy pacjentom, którzy wymagają leczenia krwią i jej składnikami – podkreśla Małgorzata Lorek, dyrektor Narodowego Centrum Krwi.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments