Jakie kierunki wybrać, co oferuje uczelnia i jaka przyszłość czeka nas po zakończeniu studiów? Między innymi na te pytania odpowiedź dostaną uczniowie, którzy w czwartek (5 marca) wezmą udział w Dniu Otwartym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Początek wydarzenia o godzinie 10.

W 2020 roku uczelnia wychodzi z propozycją 40 kierunków studiów, w tym znajduje się 13 unikatowych w skali kraju, jakimi są: analityka weterynaryjna, behawiorystyka zwierząt, bezpieczeństwo i certyfikacja żywności, biobezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe, biokosmetologia, gastronomia i sztuka kulinarna, hipologia i jeździectwo, mleczarstwo (realizowane we współpracy z przemysłem mleczarskim), pielęgnacja zwierząt i animaloterapia, zielarstwo i fitoprodukty. To jednak nie wszystko, bo będą również te nowe. Przyszli studenci będą mogli również kształcić się na kierunku Enologia i cydrownictwo, pszczelarstwo w agroekostemach oraz zarządzanie i adaptacja do zmian klimatu.

Podczas Dnia Otwartego uczniowie będą mogli nie tylko porozmawiać ze studentami i poznać mury uczelni, ale również wziąć udział w bezpłatnych warsztatach z dziedziny chemii, fizyki, biologii oraz przyrody.

Uczestnicy dowiedzą się między innymi skąd się bierze różnorodność kolorystyczna w świecie roślin, co się dzieje z kwiatami, gdy zostaną schłodzone do temperatury -200ºC, co należy jeść, aby nie chorować i czy zwierzęta mogą być lekarzami ludzi.

Uniwersytet Przyrodniczy może pochwalić się nie tylko 65-leciem, jakie przypada na rok 2020, ale również 7,5 tysiącami studentów, jakie kształci co roku. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Program 

10:00 – 10:15 – Przywitanie uczestników przez prof. dr. hab. Zygmunta Litwińczuka, rektora UP w Lublinie

10:15 – 15:00 – Bezpłatne warsztaty z obszaru biologii, chemii, fizyki i przyrody

10:15 – 15:00 – Prezentacje Kół Naukowych i Organizacji Studenckich: pokazy chemiczne, fizyczne i florystyczne oraz z behawiorystki zwierząt

12:00 – 13:00 – Ścieżki tematyczne: ścieżka lekarza weterynarii połączona ze zwiedzaniem klinik weterynaryjnych oraz ścieżka biotechnologa i specjalisty ds. żywności połączona ze zwiedzaniem Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii UMCS

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments