Już w piątek (14 maja) przed Centrum Spotkania Kultur rozpocznie się Festiwal Pierogów Świata. Różnorodność smaków, zaskakujące połączenia kuchni wschodu, a także pyszna tradycyjna polska kuchnia to coś dla prawdziwych miłośników pierogów. Festiwal potrwa przez cały weekend.

Pierogi jako potrawa zdobyły ogromną popularność na całym świecie. Na festiwalu będziemy mieli okazję spróbować pierogów z różnych zakątków świata m.in. z Persji, Gruzji, Hiszpanii, Wietnamu, a także wielu orientalnych deserów i przekąsek.

Festiwal przyjmie formę tętniącego życiem targu, przepełnionego kolorami i aromatami. Miejsca spotkań ze znajomymi i rodziną, gdzie pysze jedzenie łączy ludzi a pasjonaci gotowania mają okazje zetknąć się z oryginalną kuchnią innych regionów świata. Znajdziemy tam zarówno orientalne dania niedostępne na co dzień, jak i uwielbiane klasyki kuchni świata, kończąc na domowych posiłkach kojarzących się ciepło z kuchnia babci.

Czym różnią takie pierogi od naszych polskich?

O ile sama forma farszu zamkniętego w cieście jest taka sama, o tyle sposób przygotowania, kształt, forma, struktura, sposób podania są bardzo zróżnicowane. Hiszpańskie empanady charakteryzują się dużym rozmiarem, są wypiekane w piecu i powlekane jajkiem, a farsz reprezentuje to co kuchnia hiszpańska ma najlepszego do zaoferowania czyli owoce morza, kiełbasę chorizo czy świeże warzywa.

Korea może poszczycić się pierogami mandu najczęściej przyrządzanymi z duszoną wołowiną i pikantną kapustą kimchi. Najpopularniejsze pierogi gruzińskie to chinkali, świeżo wyrabiane przez kucharzy z tego rejonu smakują naprawdę wspaniale. To oczywiście nie wszystkie z naszych propozycji, zapraszamy serdecznie na festiwal. To miejsce gdzie każdy smakosz znajdzie coś dla siebie.

Impreza odbędzie na placu Teatralnym pod CSK. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

  • piątek godz. 15:00-22:00
  • sobota godz. 12:00-22:00
  • niedziela godz. 12:00-18:00

Festiwal odbędzie się pod naszym patronatem.

Fot. Zdjęcie archiwalne/ Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments