W niedzielę (31 stycznia) wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz 29. wyjdą na ulice Lublina z puszkami, by zebrać pieniądze na sprzęt dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Wolontariuszy można będzie spotkać na terenie całego Lublina. – Najwięcej na pewno będzie ich w centrum, na Starym Mieście i deptaku. W moim sztabie zarejestrowało się 175 osób – wyjaśnia Natalia Rogala, szef jednego z lubelskich sztabów WOŚP w Lublinie. Pieniądze do puszek będą zbierać od rana do godziny 20.

WOŚP to jednak nie tylko tradycyjna, uliczna kwesta. To również liczne licytacje, które w tym roku ze względu na epidemię koronawirusa muszą odbywać się jedynie online.

Wśród przedmiotów przekazanych na licytację znajdzie się na przykład medialny dzień z ACK UMCS „Chatką Żaka”. Będzie również voucher na dowolny zabieg w salonie kosmetycznym Akademia Urody, voucher na zabezpieczenie auta foliami bezbarwnymi, jak i bon o wartości 200 zł do wykorzystania w restauracji 2PiER. Wszystkie licytacje znajdziecie na Facebooku WOŚP Lublin.

Światełko do nieba

W tym roku zmienia się również forma tradycyjnego światełka do nieba. Zaplanowano akcję pt. Rozświetlamy Lublin. Każda chętna osoba o godzinie 20 w dniu finału miga światłami w pokoju czy włącza latarki na spacerze. 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments