Na płytę „Szukaj w snach” składają się kołysanki w wykonaniu Natalii Kukulskiej i Marka Napiórkowskiego. Teraz została nominowana do Nagrody Muzycznej „Fryderyk” w kategorii „Album roku – muzyka dziecięca i młodzieżowa”.

Sny są takim cudownym oderwaniem, kiedy możemy sobie pomarzyć, pobłądzić. Myślę, że te kołysanki są też takim rodzajem muzykoterapii – mówi wokalistka, Natalia Kukulska.

Płyta została nagrana podczas spektaklu o takiej samej nazwie w Teatrze Starym w Lublinie. Jego premiera odbyła się 23 września 2017 roku. W Lublinie spektakl został zagrany już siedemnaście razy.

– Projekt powstał z inicjatywy Teatru Starego w Lublinie, który zwrócił się do mnie bym napisał muzykę do tekstów kołysanek napisanych przez lubelskiego autora Włodzimierza Wysockiego. Te teksty wydały mi się szlachetne i zacząłem pisać te utwory. I wyobraziłem sobie, że pięknie mogłaby zaśpiewać te nowe kołysanki Natalia Kukulska. I powołaliśmy ten projekt do życia – o „Szukaj w snach” opowiada kompozytor, Marek Napiórkowski.

Spektakl był skierowany nie tylko dla tych najmłodszych, ale także dla wszystkich, którzy chcą odkryć w sobie dziecko.

– Mamy w planach zagrać go jeszcze kilka razy poza Teatrem Starym. Na razie powstała płyta, która została wydana i została doceniona nominacją do Fryderyków – podkreśla Napiórkowski.

W przygotowaniu spektaklu „Szukaj w snach” wzięli również udział: Katarzyna Jeznach (scenografia), Anna Żak i Ryszard Kalinowski (taniec) oraz Zespół Teatru Starego w Lublinie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments