Triumfatorzy Eurowizji 2022 przyjadą do Lublina, aby zaprezentować swoją muzykę. Zespół zagra w poniedziałek (4 lipca) w Muszli Koncertowej im. Romualda Lipko w Ogrodzie Saskim. Poczatek wydarzenia o godzinie 20:30.

Kalush to powstały w 2019 roku, ukraiński zespół hip hopowy założony przez rapera Ołeha Psiuka pochodzącego z miasta Kalush (obwód iwanofrankiwski), multiinstrumentalistę Ihora Didenczuka oraz DJ-a MC Kilimmena. Tego samego roku muzycy opublikowali na YouTube swój debiutancki teledysk do utworu „Ne marynuj”, który nakręcili na ulicach Kalusza. Reżyser teledysku Delta Arthur znany jest m.in. z produkcji teledysków raperki Alyony Alyony.

Po wydaniu drugiego wideoklipu do utworu „Ty honysz” zespół podpisał umowę z uznaną amerykańską wytwórnią hip-hopową Def Jam Recordings, co zaowocowało wydaniem 19 lutego 2021 r. debiutanckiego albumu pt. „Hotin”, który okazał się ogromnym sukcesem, a zespół potwierdził swój unikalny styl oraz silną pozycję na ukraińskiej scenie muzycznej.

Grupa została oficjalnym reprezentantem Ukrainy w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji zdobywając pierwsze miejsce. Od czasów wygranej muzycy nieustannie koncertują. W Polsce zagrają kilka koncertów, w tym w Lublinie.

Bilety na koncert można nabyć w cenie 89 zł w kasie Centrum Kultury w Lublinie oraz online na stronie Bilety24.

Fot. materiały prasowe Centrum Kultury w Lublinie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments