Piotr Cugowski, Daria Zawiałow, Ira i Ania Dąbrowska – to gwiazdy zaproszone przez KUL na tegoroczne KULturalia. Impreza odbędzie się w dniach 13 i 14 maja na dziedzińcu uczelni. Część dochodu z wydarzenia zostanie przeznaczona dla uchodźców z Ukrainy.

Tegoroczna impreza odbędzie się pod hasłem „Solidarni z Ukrainą”. – Władze postanowiły o organizacji wydarzenia w nieco mniejszej skali. Ze względu na sytuację za naszą wschodnią granicą i bezpieczeństwa będzie to impreza na około tysiąc osób – mówi prof. dr hab. Beata Piskorska, prorektor KUL ds. studentów i doktorantów.

Zaplanowano wydarzenia towarzyszące, między innymi rozgrywki sportowe, jak i szkolenia z zakresu bezpieczeństwa kryzysowego, ale już o mniejszej skali. – Impreza charakteryzuje się wysoką kulturą studencką i integracją społeczności akademickiej naszego uniwersytetu. Jesteśmy otwarci również dla środowiska akademickiego z innych uczelni – dodaje Piskorska.

Pierwszego dnia na scenie wystąpią Daria Zawiałow i Ania Dąbrowska. Natomiast drugiego dnia, zaśpiewają Piotr Cugowski oraz zespół Ira. Koncerty startują o godzinie 19:00.

– Mamy świadomość tego, że nasz wschodni sąsiad zmaga się z rosyjską agresją i chcemy w symboliczny sposób go wesprzeć – zaznacza Piotr Tokarski, prezes zarządu Fundacji Rozwoju KUL.

Studenci bilety będą mogli nabyć w cenie 50 zł na jeden dzień koncertowy lub 70 zł na dwa dni koncertowe. Przewidziano również pakiety biletowe. Wszystkie wejściówki będą dostępne na stronie kupbilecik.pl lub w biurze Samorządu Studentów KUL, które znajduje się przy łączniku gmachu głównego uczelni. Dopuszczonych do sprzedaży będzie około 700 biletów.

Jak podkreślają organizatorzy, 30 proc. dochodu z wydarzenia będzie przeznaczone na wsparcie dla Ukrainy. Kolejne 70 procent trafi na pokrycie kosztów imprezy.

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments