Koncerty, spektakle i pokazy filmowe – to tylko niektóre z propozycji, jakie przygotowały instytucje kultury w Lublinie na sylwestra.

Jubileuszowy koncert sylwestrowy

75 lat – to niezwykłe urodziny. W tym roku Teatr Muzyczny w Lublinie hucznie świętuje swój jubileusz, a nie ma bardziej wyjątkowej nocy niż noc sylwestrowa. Dlatego w sobotę (31 grudnia) możecie wziąć udział w jubileuszowym koncercie sylwestrowym.

Podczas koncertu zobaczycie cały zespół Teatru Muzycznego w Lublinie: solistów, balet, chór i orkiestrę. Pojawią się także goście specjalni.

Koncert odbędzie się o godzinie 18:00 i 21:00. Bilety do nabycia w kasie instytucji.

Kino Bajka

Na noc sylwestrową zaprasza również Kino Bajka. Maraton sylwestrowy rozpocznie się o godzinie 21:00. Na początek wyświetlony zostanie film „W trójkącie”. O godzinie 23.45 zaplanowano powitanie Nowego Roku, życzenia noworoczne, szampana, poczęstunek w formie szwedzkiego stołu (w tym danie gorące) i muzykę do tańca.

O godzinie 1.00 wyświetlony zostanie film „Niebezpieczni dżentelmeni”. Bilety w cenie 150 zł możecie nabyć w Kinie Bajka.

Bitwa Tenorów w CSK

W Centrum Spotkania Kultur w sobotę (31 grudnia) będziemy mogli wysłuchać niezwykłego koncertu: Teatr Narodowy Operetki Kijowskiej – Bitwa Tenorów Gala Sylwestrowa. Koncert rozpocznie się o godzinie 20:30.

Bilety możecie nabyć na stronie biletyna.pl w cenie 200 zł.

Sylwester w klubie

Również lubelskie kluby szykują huczne powitanie 2023 roku. W imprezie możecie wziąć udział między innymi w El Cubano, Helium i Rzucie Beretem. Do 30 grudnia za bilet zapłacicie 70 zł za osobę, a w sobotę (31 grudnia) 100 zł za osobę.

W Pięknej Pszczole (w budynku CSK) za bilet zapłacimy 90 zł (do 30 grudnia) i 100 zł w dniu wydarzenia. W BAL Lublin za wejście zapłacimy 50 zł za osobę. Natomiast w Niekasynie za wejście będziemy musieli zapłacić od 199 zł do 249 zł za osobę (w zależności od pakietu).

Od Teatru Dramatycznego do Centrum Spotkania Kultur

W sobotę (31 grudnia) od godziny 8:00 do późnych godzin wieczornych będzie można zwiedzić wystawę, która rekonstruuje drogę do utworzenia Centrum Spotkania Kultur. Jest także pierwszą próbą zmierzenia się ze skomplikowanymi dziejami gmachu, w którym oprócz tytułowej instytucji swoje siedziby mają m.in. Filharmonia Lubelska, Teatr Muzyczny czy Teatr Andersena. Wstęp jest wolny.

Iluminacje

W sylwestra warto wybrać się na świąteczny spacer po Lublinie. Po zmroku liczne iluminacje naprawdę robią wrażenie! Od placu Litewskiego aż do placu Po Farze będziemy mogli zobaczyć kilkanaście figur wolno stojących, a na Starym Mieście gwiazdki autorstwa Jarosława Koziary.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments