W okresie wakacyjnym MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie zaplanował dwie przerwy technologiczne. Do niedzieli (14 sierpnia) nieczynny będzie basen olimpijski w Aqua Lublin. Z kolei od poniedziałku (15 sierpnia) do środy (31 sierpnia) Strefa H20 i Centrum Sportowo Rekreacyjne Łabędzia, łącznie ze strefą rekreacyjną.

– Podczas przerwy technologicznej w Aqua Lublin, kiedy z użytkowania wyłączony będzie basen olimpijski, pozostałe strefy rekreacji (mała i duża oraz basen zewnętrzny) będą dostępne dla klientów. Nie planujemy na ten czas zmian ceny biletów. Z uwagi na inflację koszty funkcjonowania naszych obiektów systematycznie rosną – zaznacza Artur Koperwas, kierownik działu marketingu, organizacji imprez i sponsoringu MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie. W tym roku czeka nas również przerwa technologiczna w użytkowaniu małej i dużej rekreacji, tj. jacuzzi, rwąca rzeka, zjeżdżalnie, wodny plac zabaw oraz miejsca do ćwiczeń.

W czasie przerw technologicznych w obiektach, zaplanowano prace naprawcze w nieckach basenowych, konserwację pracujących w ruchu ciągłym urządzeń oraz gruntowne sprzątanie miejsc trudno dostępnych w czasie normalnego użytkownika.

W Strefie H20 i CSR Łabędzia zaplanowane prace dotyczą całego obiektu, w związku z tym przez dwa tygodnie z basenów nie będzie można korzystać. Jak tłumaczy MOSiR, zgodnie z przyjętymi normami oraz dokumentacją techniczną przeglądy basenów powinny odbywać się co roku.

W trakcie przerwy technologicznej czyszczona jest plaża basenowa, myte fasady szklane, dokładnie doczyszczane i dezynfekowane są szatnie, natryski. – W okresie przerwy wykonujemy przeglądy i prace konserwacyjne wszystkich urządzeń, a także drobne prace remontowe. Jednym słowem robimy wszystko to, czego nie jesteśmy w stanie zrobić, gdy z obiektu korzystają nasi klienci. Jedną z najważniejszych kwestii oprócz bezpieczeństwa jest czystość na pływalni i bezwarunkowo musimy stosować się do wytycznych GIS. Właśnie do tego przede wszystkim służy nam przerwa technologiczna – informuje Koperwas.

Konserwacja i przeglądy odbywać się będą również poniżej niecek basenowych, tam gdzie zachodzi proces uzdatniania wody basenowej i gdzie znajdują się zbiorniki wyrównawcze, filtry oraz instalacje dozowania środków chemicznych. W czasie tego procesu uzupełnione zostaną ubytki fug i doczyszcza się ściany i dno niecek. Po uzyskaniu odpowiednich parametrów wody, dostarczone zostaną jej próbki do badań w sanepidzie.

– Dopiero po wykonaniu wszystkich wyżej wymienionych czynności możemy udostępnić basen naszym klientom, aby mogli bezpiecznie z niego korzystać – podsumowuje Artur Koperwas.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments