Właściwa optymalizacja strony to bardzo ważny element skutecznego pozycjonowania. Dzięki temu witrynę pozna nie tylko najbliższe grono osób, ale zdecydowanie więcej potencjalnych klientów. Oprócz sensownej, rzetelnej i ciekawej treści ważne jest, jak portal będzie się prezentować. Strona www, na której trudno jest odnaleźć konkretne informacje, z pewnością nie zyska wymaganej liczby wyświetleń, a na pewno nie będzie pozytywnie odbierana przez odwiedzającą ją osoby.

Na początek warto przemyśleć, jakie elementy chcemy udostępnić. Podstawą jest krótka i zwięzła informacja na temat działalności firmy, lokalizacja oraz kontakt. W drugiej kolejności należy zająć się ofertą, a także cennikiem, zdecydowanym ułatwieniem dla nas, a w szczególności dla osób odwiedzających witrynę będzie podanie przynajmniej przybliżonej kwoty należnej za wykonanie usługi. Przede wszystkim ta sekcja będzie pełnić funkcję filtru, dzięki któremu zmniejszy się liczba osób, które po zapoznaniu się z ceną zrezygnują z oferty.

Dopełnieniem tego mogą być wszelkiego rodzaju dodatki – odnośniki do social media, mapa dojazdu, sekcja komentarzy, miejsce do zgłaszania usterek itd. Szata graficzna strony jest pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę, dlatego warto zadbać o to, aby nie tylko treść, ale styl, pozostawał bez najmniejszych zastrzeżeń. Od razu należy pominąć użycie ozdobnych czcionek, które po pierwsze są mało czytelne, a po drugie wybór bogato zdobionego kroju liter nie jest domeną profesjonalnych firm. Z tym łączy się także kwestia kolorystyki, stonowane odcienie na pewno będą lepiej się spisywać, niż rażące czerwienie.

Gdy już mamy opracowany plan nawigacji oraz cały layout witryny, trzeba skupić się na treści i jak zamierzamy ją przedstawić. Odpowiedni dobór słów kluczowych, użycie tagów, nie tylko w bieżących publikacjach, ale także stałych elementach strony, jak belka tytułowa, nagłówek czy grafiki. Na to ostatnie należy uważać, gdyż przesadna ilość zdjęć, rysunków itp. nie będzie pozytywnie wpływać na odbiór witryny. Wszystko musi być idealnie dopracowane, w szczególności dla konkurencyjnych miast, gdzie istotą jest pozycjonowanie stron lublin. Głównie z powodu czasu jaki zajmuje wgranie się każdej grafiki. W przypadku prowadzenia witryny sklepu, w którym ważne jest, aby każdy produkt posiadał zdjęcie, przydatne będą specjalne narzędzia wykorzystywane do kompresji fotografii.

Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wgrywanie się serwisu nie będzie na tyle długie, żeby wpływało ono negatywnie na to, jak Google będzie widzieć witrynę. Właściwie przydzielone znaczniki tytułów stron są bardzo ważne dla każdego, kto dąży do celu, jakim jest wyświetlanie witryny na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Niewidoczne dla klientów elementy są integralną częścią każdego portalu, to one decydują o tym, czy zwiększy się jego popularność i czy uda się osiągnąć wszystkie założenia marki.

Jeżeli nie wiesz jaką firmę masz wybrać do pozycjonowanie swojej strony, to zapoznaj się z publikacją „Którą agencję SEO wybrać?” na blogu | silesianseo.pl.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments