Już w najbliższą sobotę (13 lipca) o godz. 9 rusza cykliczne bieganie w ramach parkrun. Wydarzenie odbędzie się w Ogrodzie Saskim w Lublinie.

W sobotę (13 lipca) do grona ponad 1800 lokalizacji biegów parkrun na świecie dołączy parkrun Ogród Saski. Lubelski park stanie się jedną z kilkudziesięciu istniejących już lokalizacji biegów parkrun w Polsce, a tym samym jednym z prawie tysiąca miejsc na świecie, gdzie organizowana jest ta największa masowa inicjatywa biegowa na świecie.

Biegi, których inauguracja odbędzie się 13 lipca, organizowane będą każdą sobotę o godz. 9. Udział w biegach będzie bezpłatny, a od uczestników wymagane będzie jedynie dokonanie jednorazowej rejestracji pod adresem www.parkrun.pl/rejestracja, wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego kodu uczestnika.

– To biegi dla wszystkich niezależnie od stażu biegowego. Zaawansowani biegacze wykorzystują parkrun jako możliwość do poprawienia szybkości i wytrzymałości, dla początkujących to bieg na dystansie, który jest w zasięgu ich możliwości – podkreśla Tomasz Dybowski, koordynator parkrun Ogród Saski, Lublin. – Dodatkowo, do udziału w parkrun zachęcamy całe rodziny, biegaczy z wózkami.

Czym jest parkrun

To największa, cykliczna inicjatywa biegowa, w ramach, której organizowane są dostępne dla każdego, bezpłatne biegi na dystansie 5 km. Obecnie biegi parkrun organizowane są w 20 krajach świata, w tym w Polsce, w ponad 1800 lokalizacjach i skupiają na chwilę obecną ponad 5,9 milionów biegaczy amatorów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments