9 czerwca na terenie budowy nowej krytej pływalni w Tomaszowie Lubelskim odbyło się symboliczne podpisanie aktu erekcyjnego obiektu. Kompleks już niedługo będzie dostępny dla mieszkańców i przyjezdnych. Podpisany akt wmurowano pod powstającą pływalnię.

Co wejdzie w skład pływalni?

Mieszkańcy Tomaszowa będą mieli do dyspozycji basen o wymiarach 12.5 m x 25 m, w którym znajdzie się sześć torów do pływania. Jego głębokość będzie wynosiła od 1,2 m do 1,8 m. Kryta pływalnia to nie jedyne nowe atrakcje dla Tomaszowa. W budynku pojawią się również jacuzzi, bicze wodne oraz sauny.

Zaplanowano również mniejszy basen rekreacyjno-sportowy o wymiarach 9 m x 18 m z dwoma torami pływackimi, których głębokość będzie się wahać pomiędzy 0,9 m a 1,2 m. Będzie on służył do nauki pływania. Zostanie tam wydzielona też część rekreacyjna ze zjeżdżalnią dla dzieci, ławeczką z zestawem dysz napowietrzających, urządzeniem do masażu karku, parasolem wodnym oraz kilkoma gejzerami wodnymi.

Cały obiekt zostanie przystosowany do korzystania również przez osoby niepełnosprawne, dla których przewidziano osobne pomieszczenia. Wszystkie poziomy budynku będą połączone windą.

– Zarówno starsi, jak i młodsi mieszkańcy Tomaszowa czekają na nowy obiekt. Mieszkańcy już niedługo będą mogli cieszyć się z nowo otwartej krytej pływalni – mówi Stanisław Pryciuk, dyrektor OSiR “Tomasovia”.

 

fot. Materiały Urząd Miasta Tomaszów Lubelski

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments